SATELLITE



 KKK  |  Otsi  |  Liikmete nimekiri  |  Kasutajagrupid  |  Registreeri 
Profiil  |  Privaatsõnumite lugemiseks logi sisse  |  Logi sisse


02.11.2016 // Jean-Michel Jarre @ Saku Suurhall

 
Uus teema   Vasta teemale    SATELLITE -> Üritused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
marek
Site Admin


Liitunud: 11 Veeb 2004
Postitusi: 724
Asukoht: FLASH

PostitusPostitatud: 14. märts, 2016 11:44    Teema: 02.11.2016 // Jean-Michel Jarre @ Saku Suurhall Vasta viitega

Elektroonilise popmuusika pioneer Jean-Michel Jarre annab sügisel esmakordselt kontserdi Eestis

2. novembril annab Saku Suurhallis Tallinnas kontserdi elektroonilise popmuusika geenius Jean-Michel Jarre. Avalik piletimüük saab alguse sellel reedel, 18. märtsil, FBI kontsertklubi liikmed saavad pileteid osta aga juba alates kolmapäevast, 16. märtsist. Kontsert toimub istekohtadega ning müüki tuleb vaid 4900 piletit. Kontsertklubiga saab tasuta liituda veebiaadressil www.fbi.ee.

Jean-Michel Jarre on Prantsuse muusik ja helilooja, kes kuulub new age, ambient ning elektroonilise popmuusika absoluutsesse tippu. Tema loomingut iseloomustatakse tihti sõnadega innovatiivne, revolutsiooniline ja visuaalselt perfektne ning ta uudne lähenemine elektroonilisele muusikale ja live-esinemistele on mõjutanud mitut generatsiooni.

Jarre’i esinemised on lisaks muljetavaldavale muusikalisele poolele tuntud ka vaatemänguliste valgus- ning lasershowde poolest. Artist võlub publikut ainulaadsetel pillidel helisid tekitades ning tihtipeale ümbritsevad teda laval suured ekraanid, kaasahaaravad 3D efektid ning põnevad erilahendused vastavalt kontsertpaigale. Visuaalsele maagiale pannakse kindlasti rõhku ka 2. novembril Saku Suurhallis toimuval kontserdil.

Jean-Michel Jarre salvestas oma läbimurdealbumi ‘Oxygène’ kodustuudios aastal 1976 ning albumit on praeguseks ostetud üle 18 miljoni koopia, mis teeb sellest kõigi aega enimmüüdud Prantsuse plaadi. “Mul ei olnud tol ajal aimugi, et avan uksi, mida kunagi varem ei olnud veel avatud. Lõin muusikat, mis eksisteeris minu peas. Mu lähenemine muusikale on olnud alati hästi orgaaniline, aga samas uuendan oma stuudiot pidevalt värskeimate tehniliste lahenduste ja leiutistega. Nii saan oma peas eksisteerivatele kontseptidele kõige parema väljundi anda. Erinevate tehnoloogiate avastamine ja miksimine on kogu mu karjääriga kaasas käinud, süntidest, trummimasinatest, digitaalsetest klahvpillidest iPadi app’ideni välja. See hoiab mu uudishimu üleval ning inspireerib järjest edasi liikuma. Digitaalne asjastu on mu loomingu paindlikumaks muutnud, saan nüüd tööd teha ja uut muusikat luua ka reisides ja tuuritades.”

Innovatiivsus peegeldub ka Jarre’i kontsertide ebatavalistes toimumispaikades. Ta on esinenud nii Eiffeli torni ees Pariisis kui kuulsate püramiidide juures Kairos. Ta oli ka esimene lääne artist, kes kutsuti 1981. aastal Hiina Rahvavabariiki kontserti andma, samuti astus ta üles Monaco prints Alberti pulmas.

Tänaseks päevaks on Jarre välja andnud 18 stuudioalbumit ning järgmine on ilmumas juba mais. Kokku on Jarre loomingut müüdud rohkem kui 80 miljoni plaadi jagu. Muusiku nimel on ka Guinessi rekord – just tema esinemine on kokku toonud maailma kõige suurema publiku – 1997. aastal nautis Jarre’i kontserti Moskvas lausa 3,5 miljonit inimest.

Kraftwerki ja Giorgio Moroderi kõrval populaarse elektroonilise muusika loojaks ja isaks peetav Jean-Michel Jarre räägib oma värskeimast loomingust, 2015. aasta sügisel ilmunud albumist ‘Electronica 1’ ja mais ilmuvast plaadist ‘Electronica 2’, nii: “Ma ei plaaninud tegelikult kahte plaati välja anda. Ma ei arvanud, et kõik, kellega soovisin koostööd teha, sellega nõustuvad. Aga nii see läks ja materjali sai lõpuks ühe plaadi jaoks liiga palju.” ‘Electronica’ albumitel teeb Jarre koostööd 30 andeka artistiga, näiteks löövad kaasa Armin van Buuren, M83, The Orb, Pet Shop Boys, Moby, Gary Numan, David Lynch, Fuck Buttons, Vince Clarke, Hans Zimmer, Air ja mitmed teised.

Jarre reisis albumite salvetamise ajal üle kogu maailma, et kohtuda kõigiga ka näost näkku. “Me kõik arvame, et oleme nüüd maailmaga ühendatud, aga tegelikult ei räägi me enam oma naabritegagi. Ma tõesti tahtsin nende kõigiga isiklikult kohtuda. Kõik need erinevad inimesed on minu jaoks inspiratsiooniallikaks ja tunnen nendega eriliselt tugevat sidet,” räägib ta.

Jean-Michel Jarre esineb esmakordselt Eestis selle aasta sügisel, 2. novembril. Kontsert toimub Saku Suurhallis ning avalik piletimüük saab Piletilevis alguse sellel reedel, 18. märtsil kell 10.00. FBI kontsertklubi liikmed saavad aga pileteid Piletilevist osta juba 16. märtsil kell 10.00. Kontsertklubiga saab tasuta liituda veebiaadressil www.fbi.ee.
Kontserdi produtsent on Live Nation Baltics.
Live Nation Balticsit sõidutab Peugeot.

Vaata ja kuula:

Jean-Michel Jarre – Oxygene Pt. 4 https://youtu.be/1XY3vnwQzy8
Jean-Michel Jarre – Equinoxe Pt. 4 https://youtu.be/iyX_qouAmfE
Jean-Michel Jarre, M83 – Glory https://youtu.be/NF7OoJZPLJc
_________________

Depeche Mode kontrollermix vol2 by fade:over
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    SATELLITE -> Üritused Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB 2.0.11 © 2001, 2002 phpBB Group