41 päeva ...

EDMFK ÜRITUSED


23.07.1998

41 päeva ...
Von Krahl, Tallinn
23. juuli. Tallinn. Von Krahl. Jälle kogunenud hulk DM'i huvilisi, et vaadata koos videot ja tähistada vaikselt Martin Gore'i sünnipäeva. Temal nüüdseks 37 aastat selja taga. Ürituse nimi "41 päeva ...." vihjas ajani, mis veel jäänud 2. septembril Tartus toimuva Depeche Mode'i kontserdini. Oli ka ju kogu asja üheks ideeks anda inimestele võimalus näha Depeche Mode'i nii laval, intervjuudes jne. Et anda kahtlejatele julgustav tõuge pileti ostmiseks Tartu kontserdile. Ei oska kahjuks öelda, kui palju kohaletulnutest sellesse sihtgruppi kuulus, küll aga paistis enamus inimesi juba toimuvaga hästi kursis olevat.

Peab kohe ütlema, et algselt planeeritud rahulikust "videovaatamisõhtust" kujunes välja äge tantsupidu. Seetõttu võib väita, et asi läks pisut üle käte, õnneks igati positiivses mõttes. Rahvast oli kogunenud Von krahl'i baari piisavalt, et täita kõik istekohad nii laudade taga kui ka põrandal. Ürituse lõpus muide selgus, et müüdi täpselt 101 piletit. Annab ikka sihtida! Programm oli kokku pandud nii, et oleks vaheldumisi nii juttu kui muusikat. Kahel videoekraanil tulid esitamisele 101 (seekord kahes osas), ULTRA Electronic Press Kit (promo materjal, mis väljastati koos albumiga ULTRA), Music Videos (DM'i TV show'd ja videod üle aastate), Press Conference (videoülevaade 20. aprillil '98 saksamaal Köln'is toimunud pressikonverentsilt, kus tehti teatavaks DM'i kontsert-turnee 'The Singles Tour 86 - 98') ja Devotional (palju nähtud-kuuldud kontsert). Kõigi nende vahele natuke DMix'e.

Natuke peale keskööd ekraanidelt paistma hakanud "101" teine osa tõi ka suuremal hulgal rahvast tantsupõrandale. Ning õhtu lõpus esitamisele tulnud Devotional viis ürituse kõrgpunktini. "Behind the Wheel'i" ajal laua peal tantsima hakanud inimesed tõestasid, et Devotional ruulib alati, sõltumata sellest, mitu korda seda varem nähtud või kuuldud on. Kuna veel magusamad palad nagu "Personal Jesus", "Enjoy The Silence" ja "Everything Counts" esitatakse kontserdi lõpus ning just nende lugude võrra tõotas üritus üle kokkulepitud aja (2:00) minna, tuli vahepeal minna ajapikendust kauplema. Saadigi kokkulepe, mille tulemusena pidu väärika lõpu leidis: Everything Counts - puntratants!

Depeche Mode'i Tartu kontserdi korraldajate poolt oli rahvale jagamiseks välja pandud väikesi meeneid. Omaniku leidsid 2 Violator'i ja 3 ULTRA kassetti, 12" singel Condemnation, Maksimus Vodka pastakas ja T-särk.

Aitäh kõigile kohaletulnutele ja kohtumiseni Saaremaal 21-23 august. The Great Outdoors.Järgmine üritus

Dave Gahani 62. sünnipäev

10.05.2024

Dave Gahani 62. sünnipäev

DM Baar

Foorum

Üritus Facebookis1997 - 2024 © Eesti Depeche Mode fännklubi
1997 - 2024 © Eesti Depeche Mode fännklubi
EDMFK