EDMFK

EDMFK üritused


2 years after ...
2. september 2000
Tartu, Laululava kohvik
2. septebmril toimus Tartu Laululava kohvikus midagi sellist, mida paljud DM fännid ja mitte ainult, olid kindlasti juba pikka aega oodanud. Seekord siis tähistamas Depeche Mode'i Tartu kontserdi 2. aastapäeva. Sama kuupäev, sama koht ja väljas sama ilus ilm (vahest isegi soojem). Nii umbes nädal-kaks enne üritust selgus ka lõplikult, et peole tuleb vürtsi lisama Eesti industriaalmaastike esikündja NO-BIG-SILENCE, kelle sel suvel ilmunud album "Successful, bitch and beautiful" on leidnud koha ka paljude DM fännide plaadiriiulitel. Eksklusiivse live'i edukaks läbiviimiseks käidi juba aegsasti kohapeal plaane tegemas, kohta uurimas ja kokkuleppeid sõlmimas.2. septembri keskpäeval algasid Laululava kohvikus ettevalmistustööd: lava paigutati senise asukohaga võrreledes otse vastassuunda; seinad kaeti musta ja punase kilega ning paigaldati muud atribuutikat, mis aitaks kohaletulnud fänne ennast mõnusalt tunda. Üks märkimisväärsemaid momente oli muidugi see, kui klubi president Craig Laululava tagusel muruplatsil suurele mustale kilele "Enjoy The Silence'i" roose 'maalis'. Kella 6-ks, 7-ks oli kõik juba enamvähem paigas, seintele sätiti veel klubi tutvustavat materjali ja nummerdati pileteid. Paigaldatud helitehnika oli küllaltki aukartust äratav ja seda, et bänd nalja tegema ei tulnud, võis aru saada juba soundchecki ajal. Kui trummar ikka korra bass-trummi pedaalile astus, käis kerest kergelt õõnes tunne läbi ja seda saatis klaasivärin baariletil. Ka valgustehnika oli sõna otseses mõttes silmapaistev :) Ürituse pilet maksis 65 krooni, EDMFK liikmetele ja kõigile neile, kellel veel alles 2 aasta tagune kontserdi pilet - 50 krooni. Kõigile pileti lunastanutele anti käepaelad, mis võimaldasid sisse-välja liikuda. Oma kohalolekuga austas kogu ettevõtmist ka üks Depeche Mode'i kontserdi korraldajatest - Vahur Kase.

Pidu algas täpselt väljareklaamitud ajal kell 21.00 kui hakkas kõlama Painkiller (tedagi miks :)) ja kuni keskööni mängisid erinevad DJ-d teemakohast muusikat. (Üldse oli DJ-sid kokku 5: Siim, Juri, Aivar, Viljar ja Marek). Ja siis saabus ärev moment. N-B-S tuli lavale ja ette hoiatamata alustasid kontsert-tegevust. Ligi tunniajase live'i jooksul jõuti ära mängida enamus lugusid nende viimaselt plaadilt ja vist oli kuulda ka midagi vanemast ajast. Näis, et just kontserdi lõpu osas läks rahvas eriti pöördesse ja kui mehed lavalt lahkusid, ei antud neile rahu enne, kui tagasi tulid ja loo "On The Hunt" veelkord esitasid! Viimastel minutitel otsustas bändi kitarrist ja klahvpillimängija Kristo ära proovida, mis tunne on lava ees olevate fännide keskel kitarri mängida!

Väheke peale kontserdi lõppu, kui kõlas jällegi DJ-de poolt valitud muusika, toimus eelreklaamitud loosimine, kus piletiostjate seast leiti kaks õnnelikku, kes said Tartu kontserdi bootleg-salvestise (Depeche Mode - Live In Tartu, cat. EDMFK01) omanikuks. Järgnes pidu, mille käigus jõuti muljetada äsjalõppenud kontserdist, teha pilti N-B-S liikmetega ja saada autogrammi plaadile, mille võis samast kohapelt osta 130 EEK eest. Müügil oli ka EDMFK ajakirja DEVOTEE viimased numbrid. Kella kolme ajal oli paras aeg mängida Everything Counts'i. Peo lõpulugu läks käima kella veerand viie ajal varahommikul, ehki lool nimeks hoopis "Waiting For The Night". Oli aeg otsad kokku tõmmata ja taastada ruumis normaalolukord, nii nagu see oli olnud umbes 16 tundi tagasi. Ligi 160 inimest olid sinna oma jälje jätnud. Kergendava asjaoluna selgus, et lava ei ole vajagi ära vedada, vaid see võib sinna ühe teise bändi tarvis veel üles jääda. Ei hakanud vastu ka puiklema, kes see vastu hommikut ikka nii väga ehitustöödega tegeleda tahab :) Kella 6-ks oli plats enam-vähem ja oli aeg kodu poole liikuma hakata. Selleks ajaks oli pea kõik juba lahkunud. Ees ootas pikk ja väsitav autosõit, kus ainsaks rohuks rooli taga magamise vastu olid meenutused äsja lõppenud peo helgematest ja erksamatest hetkedest ....

Marek

PS! Detailse ülevaate sellest, kuidas kogu üritus alguse sai, millised raskused ületati jne., saab lugeda Criagi koduleheküljel aadressil www.hot.ee/edmfk.


Pildid ürituselt

1997 - 2021 © Eesti Depeche Mode fännklubi