EDMFK

EDMFK üritused


David Gahan birthday party
12. mai 2000
Pärnu, Club Loungin'
Ajalooks on saanud jälle üks EDMFK üritamine, mis pühendet David Gahani sündimise päevale. Leidis see aset, nagu kõik juba teavad, Eestimaa suve ja plääshipealinnas Pärnus, ehkki plääshitamine ei tulnud küll kellelegi arvatavasti pähe - ilm oli nimelt pehmelt öeldes jahe.

Ametliku algusena mahakuulutatud ajal kell kakskümmend üks null null oli peo algus tegelikult veel kui mitte mägede, siis väikese künka taga ikka. Põhjus väga lihtne - asja üks hing, korraldaja ja funktsionäär (Craig - toim;) jäi temast mitteolenevatel põhjustel sutsu hiljaks, no nii tunnikese, ütleme nii. Autos aga oli suurema- ja väiksemamõõtmelist kraami, mis ühe peo korraldamisel vaieldamatult oluline, lisaks olid ka vist plaadid? Üheks põhjuseks oli kahtlemata Lõuna- ja Kagu-Eesti igasuguse loogikata teedevõrk, nagu väitis asjaosaline ise. Nagu sellest veel vähe, oli kellegi kuri käsi marsruudile Võru-Pärnu sokutanud 3 (loe kolm) teeremondi lõiku (no kes küll mõtles välja teeremondi?). Oli veel kuulda, justkui oleks olnud arusaamatusi ka kohapealse tehnikaga varustatuse osas. Ei tea, võibolla tõesti.

Rahvas igal juhul kogunes. Üksmeelselt avaldati arvamust, et seekordne koosolemine kannab ühe teatud bändi, mille nime pole ilmselt tarvis siinkohal nimetada, ühe sama teada-tuntud loo nime. No seda ta igal juhul ei olnud. Selle tõestuseks saigi õige pea (mis kell, ei tea, ei vaadanud) eelpool mainimata bändi kuulda.

Millegipärast arvan, et DG on mees, kelle sünnipäeva tähistab (Eestis, maailmas?) suurim arv austajaid. Oli ometi seegi üritus just temale pühendatud. Pealeselle peeti teda ju meeles ka teisipäeval, 9. mail. Päeval, mil 38 aastat tagasi Briti muusikatööstust varustati uute staaridega ja üks neist ka DG (vt ka esimest NAELA!). Kes tegi ise oma olemise veits pidusemaks, kes ühines omasugustega. Viimaste eredaim näide on kindlasti kamp, kes sel õhtul kogunes Härmo külalislahke katuse alla Nunne tänavas. Memuaarid sellest on igatahes karmid...

Muidu oli pidu nagu pidu ikka. Töö ja lõbu üheskoos käisid muidugi Marekil ja Siimul ja Aivaril ja Juril. Rasked süüdistused on välja öeldud peol kõlanud muusika suhtes. ( Vaata allolevat artiklit "Pärnu nn. Depeche party järelkaja" ja ka sellele järgnevaid kommentaare - Marek ) Kriitika on kindlasti edasiviiv jõud. Iseasi on aga, kas nii must manamine ikka asjakohane on. Maitseasi, võib siinkohal öelda. Päevad pole vennad, loodetavasti on kriitika autoril mõni pidu siiski ka meele järgi olnud. Isegi olen tundnud, et mõnel üritusel läheb kõik nagu lepse reega, teisel aga ei tundu peaaegu miski istuvat (kuigi mõistusega võttes on pidu igati normis, rohkemgi veel - väga hea -, aga mingi pisike tusane paharet istub kuskil sees...).

Muusika enamal või vähemal viisil karm olemise kohta võin ainult niipalju öelda, et aeg-ajalt on jube mõnus hardima musa ajal end korralikult läbi raputada. Ehk on see varjatud agressiivsus, mis minust nii välja aurustub, lendab, kaob või mis iganes. Ja võin kinnitada, et see on hea tunne (äkki samal hetkel väheneb (kaob) ka soov kritiseerida ükskõik keda, ükskõik mida, ükskõik millal, ükskõik kuidas jne).

Selle teema lõpetuseks ja kokkuvõtteks tahaks öelda nii, et kas pidu meeldib või ei, sõltub peaasjalikult peolisest endast ja väga vähesel määral sellest, kes muusikat valib. Kuna väga palju üritusi (EDMFKga kaudselt seotud) toimub sageli Tallinnas, siis oma suureks kurvastuseks ja suurema tahtmisegagi ei ole ma võimeline igal osalema (kohale jõudmiseks tuleb läbida mitte just lühike vahemaa). Ka pean tunnistama, et mu plaadikogu jätab veel soovida (kvantiteedi osas). Seepärast isiklikult pooldan muusikat seinast seina - umbes nii nagu oli Pärnus.

See selleks. Mingil hetkel ilmusid kusagilt kringlid (kes küpsetas?). Lõikajad ei jõudnud nii kiiresti lõigata, kui tükid eest ära kadusid. See oli minutite küsimus, kui järele oli jäänud vaid glasuurine pakkepaber.

Mis on üks EDMFK pidu ilma puntratantsuta? ... Seda minagi. Seekord siis jälle kaks korda. Mitte küll järjest, aga ikkagi. Tundub, et iga korraga on selles järjest vähem süsteemi ja loogikat (kas peabki?... võiks vast küll). Varem nagu oleks olnud sutsu rohkem? Huvitav, kas kellelegi veel nii tundub? No vaatamata sellele jääb puntratants ikkagi üheks ainulaadseks ja lahedaks rabelemiseks. Vaatamata vaestele varvastele. Igatahes.

Minu arvates peitusid selle ürituse miinused hoopis milleski muus. Selle hääldamatuna tunduva klubi LOUNGIN baarindus oli pisut kummaline. Liikusid jutud, nagu oleks jooginõud ära koristatud juba siis, kui selle omanik vähe eemal (hajameelsem) oli ja jooki oli maitstud vaid mõni suutäis-lonks. Ka muutusid mõnede jookide hinnad peo arenedes krooni-kahe võrra kallimaks. Põhjendusega, et otsa olid lõppenud vastavad rahatähed, mida kliendile tagasi anda. Egas midagi, keep the change...

Ah jah, vanu häid (tuntud headuses) DMaatilisi videosid sai ka näha. Selle eest tuleb vist tänada Taunot - aitäh Tauno.

Kord iga pidu saab otsa, väidavad klassikud. Sai siis teekond Pärnu ühe visiitkaardi - bussijaama - poole ette võetud. Grupp seltsimehi suundus samal ajal teise kaardi, ehk raudteejaama poole. Enne lahkumist veel ülesvõte grupist seltsimeestest ja läinud nad olidki. Kui umbes poolteise tunni pärast kodu suunas sõidutava bussiga raudteel seisvast Edelaraudtee rongist sai möödutud, jõudsin mõelda, et ju sellesama rongi pääle nad läksidki ja kui püüdsin vagunites mingitki elu märgata, silmasin parasjagu rongi kaduvat valgete pükste omanikku. Kas see olid sina, Siim? Kas nägid, ma lehvitasin Sulle? Igatahes väga soe tunne oli sel hetkel selles kõledas bussis. Ikkagi omad! KÕIK

Marite

( Kindlasti tasuks ära mainimist ka kella poole kahe ajal toimunud loosimine kõigi pileti ostnute vahel. Õnnelikud omanikud leidsid DM-ULTRA T-särk, ajakirja DEVOTEE viimane number ja üks CD-plaat! - Marek )

Pildid ürituselt


Pärnu nn. Depeche party järelkaja


13. 05. 00

99,9% üritusest on muusika.

Ma kardan, et palju nendest, kes olid eile Pärnus DM'ile pühendatud peol esimest korda, ei taha enam tulla. Ja põhjuseks on DJ'ide poolt mängitud muusika. See oli David'i sünnipäev, mitte mingi EBM, Industrial ja muu muusikaline üritus. Kusagil peab ju piir olema!

Maitsed on erinevad. Kui see on Depeche üritus siis seal peab mängima ainult (või vähemalt 99%) DM'i muusika, ja mitte see, mis meeldib DJ'ile. Kui talle meeldib midagi - las ta kuulab kodus ja mõtleb ka selle peale, et teistele võib tema muusika närvidele käia.

Viimase tunni jooksul, mis ma kohal olin, mängis 3 DM'i lugu - see on küll fucking palju. Üks nendest oli sitasti tehtud remiks, ja ülejäänud 2 lugu - sita kvaliteediga Martini lood. Kas DM'il on vähe lugusid, et saaks ainult seda 5-7 tunni jooksul mängida? Kas on vähe häid live, remix bootlege, kavereid ja ametlikku stuffi? Äkki on plaate vähe? Siis ära tule puldi taha! Pidu on inimeste jaoks, mitte DJ'i jaoks!

Ja see juhtub pidevalt. Kui isegi mõne ürituse alguses mängib DM, siis mõni hetk hakkab teine muusika mängima, ja jääbki päris kauaks mängima. Kas Te ei ole mõelnud selle peale, et klubi üritustel käivad peaaegu ainult klubi liikmed, needsamad, kes käivad juba ammu ja pidevalt. Kas on palju uusi inimesi? Ei ole? Miks? Sellepärast, et teistel tekib tunne, et klubi teeb üritusi ainult omade jaoks. Ja nendel on õigus. Ärge unustage, et on inimesi, kellele lihtsalt meeldib DM, ja kes tahaks DM'i muusikat kuulata ja sellega aega veeta!

Eile oli Pärnus väga hea võimalus näidata, mis on DM, sest oli väga palju rahvast. Olen kindel, et 50% nendest ei olnud DM hardcore fännid. Mida nad võivad öelda täna, kui nn. "depeche" pidu on läbi?

Mul on hea meel, et ei tulnud kõik, keda ma kutsusin, sest mulle aitas sellest, et need, kes olid tulnud, läksid hapu näoga päris vara ära.

Mõned nüüd võivad öelda - mine proovi ise plaate mängida. Olen nõus mängima, olen nõus oma plaate võtma, aga kardan, et enam nii palju rahvast klubi üritusele ei tule ja sellist võimalust DM'i muusikaga tutvumiseks pole :-(. Mina, näiteks, nüüd päris kaua ei tule sellistele klubi üritustele.

Kokkuvõte: Koht oli hea, kringel oli ka hea, aga ülejäänud oli aja, bensiini ja raha raiskamine…

Ilja JudeikinKorrektuur: Craigilt. Kellel on asja kohta oma arvamus, palun saatke see aadressil marekv@va.ttu.ee, et ka see saaks siia juurde lisatud.
Re: Pärnu nn. Depeche party järelkaja 15. 05. 00

Ilja saadetud kiri on aus ja otsekohene. Olen ühest küljest temaga nõus, teisest küljest jälle mitte. Kuna tegu oli David'i sünnipäevale pühendatud peoga, oleks ehk tõesti oodanud, et rohkem Depeche'it mängitakse. Samas ei ole ma päris kindel, kas oleks õige mängida 5-7 tundi ainult Depeche Mode'i. Sellega teeks tunduvalt rohkem liiga neile inimestele, kes loodavad lisaks DM'ile kuulata ka midagi muud. Ja neid ei ole mitte vähe! Siin ei päästaks ka 99% alampiir, sest lihtne arvutus näitab, et 7 tunni jooksul kõlaks siis 1-2 mõne teise artisti lugu.

Isiklikult pooldan pigem silmaringi laiendamise võimalust ja arusaamist, et muusikamaailm ei koosne ainult Depeche Mode'ist. Isegi mitte kõige hardcore'ima fänni jaoks. Erinevate (zhanrite) bändide vahel on väga palju lülisid, mis neid omavahel seovad. Miks ei võiks selle ahela keskpunktis olla Depeche Mode?

Tähtis on ka see, kuidas mängitakse! Mind ei häirinud kõnealuse ürituse juures mitte niivõrd DJ'de muusikavalik, vaid hoopis ebaprofessionaalne "koperdamine". Ja seda just peo nn. tipphetkel - ehk peale keskööd. Sellest tulenevalt "kukkus minu arust läbi" ka puntratants (Everything Counts), olles sissejuhatuseks saanud vähemalt neli "ei-tea-kust-sattunud-loo-fragmenti-ja-vaikuse-momenti". Olen Ilja'ga selle koha pealt täiesti nõus, et pole mõtet mängida ka s**a kvaliteediga lugusid, olgu need kui rariteetsed tahes. Need võivad julgelt jääda kodusesse varasalve.

Paar sõna meeldimisest ja mittemeeldimisest. Nagu Ilja ütles, maitsed on erinevad. Mis tähendab, et kõigi meele järgi ei jõua niikuinii olla. Mängides ka ise aegajalt plaate (sellel üritusel kaasa-arvatud), võin öelda, et DJ mängib tavaliselt siiski publiku pilli järgi ja hindab olukorda tantsuplatsil olevate inimeste arvu ning nägude järgi, mitte kellegi teises saali servas seisva inimese mõttekäikudele tuginedes. Loomulikult lisab ta ka midagi oma maitsest sõltuvalt, sest see aitab tal teistest erineda. Olgu see siis EBM, industrial või pop. Olen kogenud, et kui liiga kaua järjest Depeche'it mängida, tullakse küsima, et kas midagi muud ka tulemas on. Samas on alati hea meel, kui mängid midagi erinevat ja tundmatut ning keegi tuleb uurima, millega tegu.

Pärnus oli tantsuplats inimesi täis hommikul kella 5-ni ja keegi neid selleks ei sundinud. Omast käest tean kui raske on peost mõnu tunda, kui tulla sinna mitte pidu panema, aga lugusid üle lugema või ruumi helitehnilistele oamdustele hinnangut andma.

See, et klubi üritustel käivad ainult ühed ja samad inimesed, võib tuleneda ka just sellest et kardetakse liigset DM'i pealesusrumist ning ei loodetagi midagi muud kuulata.

Kokkuvõtteks võiks öelda, et loodetavasti annab Ilja kiri kõiges oma negatiivsuses siiski positiivse tulemuse ja märkused võetakse arvesse. Kriitika peab olema, sest see on edasiviiv jõud. Koht oli kindlasti hea, kringel oli super, ülejäänu jätaks igaühe enda otsustada!

Lugupidamisega,
Marek Väli
Re: Pärnu nn. Depeche party järelkaja 16. 05. 00

Pärnus läks ka minu arvates asi natuke kontrolli alt välja. Mul on meeles veel eelmise aasta pidu Paides ja seal mängiti kindlalt kohe rohkem DM enda lugusid kui midagi muud ja ausalt, mulle meeldis see. Arvan, et sellel peol oleks pidanud ehk tõesti rohkem rõhku panema DM endale kui EBM, Industrial ja muu sellisele värgile. Jah eks see ole DJ enda teha, mida ta mängib, kuid nähes inimesi DM lugudele kaasa laulmas ja kargamas (mida ei saa öelda enamuse teiste lugude ja esitajate suhtes) siis jääb küll mulje, et seda just oodatigi. Need kes tahtsid, tantsisid ja kes tulid kuulama, kuulasid. See on alati nii olnud. DJ mängib neile, kes tantsivad ja peab tõesti hetkega tabama, mis läheb peale ja mis mitte. Kuid arvan, et DM peod on selles suhtes eripärased, et DJ peaks arvestama ka nendega, kes tulid lihtsalt aega veetma ja kuulama. Kõigil ei ole kodus võimast helitehnikat, et tekitada endale tunne, nagu sa oleksid kontserdil või peol. Nad tulevad peole, et kuulata muusikat valjult ja kõvasti. Aga kõigile DM fännidele ei meeldi see samune EBM ja Industrial. Mulle ka eriti ei meeldi st ma ei saa seda kaua kuulata: Närvidele hakkab. Kui ma võtaksin oma sõbrad kaasa DM peole siis ma arvan, et nad ehmataksid küll ära. Mareki väide. et klubi üritustel käivad ainult ühed ja samad inimesed, võib tuleneda ka sellest et kardetakse liigset DM'i pealesurumist ning ei loodetagi midagi muud kuulata on küll natuke vale. Kui on välja kuulutatud, et tulemas on Dave'i sünnipäevapidu, mida korraldab EDMFK siis ei tule keegi sinna peole kartuses, et talle surutakse DM muusikat liigselt peale. Ta ju tulebki seda sinna kuulama ja selle järgi tantsima. On ka neid, kes loodavad kuulata remixe ja töötlusi aga mitte mingit karmi värki.

Jah eks neid arvamusi ole mitmesuguseid kuid kokkuvõtteks võiks öelda, et DM pidu võiks siiski olla suures osas DM muusikaga sisustatud (originaalid, remixid, töötlused jne). Numbriliselt ca 65-80%. Kes tahab industriali kuulata ja selle järgi karata siis selleks tarbeks korraldatakse väga palju muid üritusi.

KristjanRe:
Pärnu nn. Depeche party järelkaja 20. 05. 00

Tahaks kah lühidalt üht-teist lisada. Kõigepealt muidugi seda, et selline arvamuste avalik vahetamine on ikka lõpp hea ja vajalik asi. Teiseks seda, et selline arvamuste vahetamise rubriik ei tohiks kunagi pahatahtlikuks isikute ja/või nende pooldajate üksteise vaheliseks solvamise kohaks saada.

Peo enda kohta mina midagi erilist lisada ei oska. Üks asi on mulle küll juba ammu silma-kõrva torganud, nimelt see et peost pittu korduvad enam-vähem ühed ja samad lood, muusikaliselt kajastatakse DM loomingust vaid suht väikest lõiku. Eriti võib seda muidugi vanade plaatide mittemängimisega seoses ütelda, aga loomulikult tuleb see ka nt. sellest, et uusi DJsid on suht vähe üles astumas ja vanade tegijate (au neile!) maitse hakkab lõpuks ka peokülalistele pähe kuluma. Näiteks Juri muusikaline set erinest teistest kõvasti, sagedastel peokülalistel ei jäänud see kindlasti märkamata. Minule jäi näiteks meelde Smiths'i "Panic" ja mõned DM lood varasest perioodist. Alati on huvitav tantsupõrandal viibida ka siis kui Gert jälle kord DJ-ks kehastub. Saaremaa kokkutulekul võiks tegelt küll proovida selle ühe päeva jooksul siis tõepoolest ainult DM mängida (nagu välja kuulutatud), siis on ka näha kas asi toimib nii nagu mõned siin arvasid - ise usun et toimib. Cheers Dave!

Indrek VäliRe:
Pärnu nn. Depeche party järelkaja 22. 05. 00

Selle pika ja põhjaliku kriitika peale, lisaks ka heameelega mõned read. Alustaks vast sellest, et loodetavasti polnud ma ainuke kellele see üritus väga meeldis. Jah, võibolla läks vahepeal natuke industriaalseks, aga siinkohal ei tahaks küll hakata ühelegi DJ-le etteheiteid tegema. Pigem vastupidi, eriti sügava mulje jättis Marek, kes hoidis tantsuplatsi paksult rahvast täis. Ei mänginud ju temagi mitte ainult DM-i. Lausa uilates võeti vastu ka kõik mitte DM lood. Ka Aivar Meose valik oli mõnus ja vähe teisem. Siinkohal veel au Aivarile, kes lisaks plaadikeerutamisele, pidi ka tüütavaks muutuva paksu diskoelukaga jagelma. Arvamusi ja seisukohti on loomulikult erinevaid, kuid vaatamata sellele, et olen ka ise andunud DM-i fänn, oli ääretult meeldiv, et see üritus ei kujunenud ainult DM-i keskseks. Nautisin lihtsalt võimalust tantsida ja suhelda omadega. Lõpuks võiks öelda, et minu jaoks tasus see üritus end täielikult. Kui ma siis hommikul lõpuks Raplas taas rongilt maha astusin ja poollaibastunult otse tööle suundusin, ei kahetsenud ma hetkekski, et sai sel üritusel käidud. Andunud kritiseerial on ju võimalus järgmine kord ise pulti astuda ja teha vigadeparandus.

Lugupidamisega
Siim
Re: Pärnu nn. Depeche party järelkaja 26. 05. 00

Tere klubilised ja muud DM-fännid

Lausa rõõm näha, et me Marekiga mitte ainsad pole, kes klubi koduleheküljele midagi olnud pidude kohta kirjutada viitsivad. Suurima mõnuga vaatasin ma seda järjest pikenevat arvamustelehte, millele üritaksin siis enda poolt lõppsõna kirjutada. Aga kui Te arvate, et on veel midagi lisada, laske aga tulla.

Esimene kiri oli küll kriitikat täis aga kompensatsiooniks ilmusid siia veel mõningad. Igaühes ikka "tera" sees. Täitsa lahe kohe. Miks sellist kirjavahetust varem ei ole olnud? Kas sellise vastukaja tekitamiseks peab alati midagi "äkilist" välja käima, et kellelegi midagi südamesse läeks? Kas meie hulgas ei ole siis rohkem selliseid inimesi nagu Ilja on või ei ole meil sellist pidu olnud nagu Pärnu oma või laiskus?? Või on veel midagi, mida ei oska hetkel välja nuputada. Kui midagi öelda on, siis peaks julgema ka seda välja öelda. Kriitika, kui see on asja- ja ajakohane, on igati tervitatav.

Koha kohta on mul oma arvamus, sellest ei tahaks aga siin pikalt heietada. Kringel oli aga tõesti suurepärane. Takkajärgi mõeldes oleks pidanud seda rohkem tellima. Oleks on aga teadagi vilets vend ja kes teadiski, kui palju seda rahvast sinna tuleb. Siinkohal tänusõnad kringlite eest Paula kohvikule Võrru.

Kui nüüd emotsioonide tasandilt tulla asja juurde, siis oleks öelda järgmist.

Eks me oleme ju ka varem DM-i pidudel muud muusikat lasknud. See ei olnud sugugi esimene kord. Mina isiklikult arvan, et muu muusika peab olema. Võib-olla ei sobinud lihtsalt see, millal seda tehti ja mis koguses.

Varem oli klubi pidudel nii, et algusosas oli 100% DM ja lõpupoole hakati ka rohkem muid lugusid laskma. Mul on veel hästi meeles, kui Vallitorni pidudel Gert ja Marek kannatamatult ootasid, mil saab peale DM-i lugude ka teisi esinejaid rahvale lasta. Sellele eelnes küsimine, et kas on paras aeg. No tavaliselt peale kella 1-2 polnud see mingi probleem.

Viimasel ajal ei ole ma DJ-dele mingeid ettekirjutusi teinud. Igaüks, kes tahab muusikat lasta, võib seda teha ja oma vabal valikul (no hea küll, väike selekteerimine ikka on - suurematel pidudel ikka päris ükskõik ei ole, kes ja mida mängib). Loomulik on, et kui on mitu DJ-d, siis igaüks tahab DM-i kõrval ka midagi muud lasta. Ja kui nüüd DJ-d vahelduvad, siis ongi nii, et DM ja muu musa, DM ja muu musa. Kes laseb esimest rohkem, kes teist. Kaldun arvama, et ikka esimest rohkem. Aga nii ta juba on kujunenud, et tahes või tahtmata tuleb muud ka s.h kuulata. Tuleb, ja ma ei ütleks, et see sugugi kahjuks on. Paralleele võiks vedada "Devotee'ga". Kas me seal ka ainult DM'ist räägime. Ei. On ju palju huvitavam, kui vahepaladena saab lugeda ka midagi DM'i kõrvast. Midagi sellest maailmast, kuhu DM kuulub ja kus võib vahest ootamatuid ja üllatavaid seoseid leida (ntx FLA viimase stuudioplaadi peal on sämplitud DM-i "Dangerous'i"!). See maailm on nõnna suur ja lai ning ega sellest kõike ei jõua ühel üritusel rahvale teadvustada ja ega see DM'i pidude ülesanne olegi. Selle jaoks on, tõepoolest, teised üritused, mida ka sugugi vähem ei korraldata.

Siinjuures olen nõus ka sellega, et Pärnu üritusel, kui ühel Depeche Mode'i liikme tähtpäevale suunatud üritusel, oleks pidanud põhirõhk olema DM-i muusikal. Ausalt öeldes sai mul endal ka vahepeal villand se'st, mida seal peale DM'i lasti aga kuna mul oli tol hetkel, ja ürituse algusosas üldse, üsna palju jutustamist kohapealse rahvaga ja muid tegemisi, siis ma ei pannud tausta suurt tähele. (Ei mäleta kahjuks neid lugusid, mida Ilja mainis :( ).

Kahju on aga neist, kes tegi (ja kes on teinud - ma tean, et see pole mitte esimene kord ning võib-olla ka edaspidi, kes seda teevad) otsuse paarikümne esimese loo põhjal. Minu arvamus on - selleks, et ühest EDMFK peost õiget aimu saada, peab olema ikka algusest lõpuni kohal ning mitte ainult ühel peol. "Peod ei ole vennad". Pärnus ntx see lõpp oli just eriti hea. See oleks umbes sama nagu otsustada DM-i üle ainsa plaadi põhjal. Kellelegi võib see üks konkreetne plaat meeldida, kellelegi mitte, aga kumbki ei saa täit ülevaadet, mis muusikat DM tegelikult teeb. (Oot, aga mis muusikat see DM õigupoolest siis teeb? :)

Rahvaarvu poolest oli Pärnu pidu aga rekordiline - ligi 200 inimest.

Nagu ma aru sain, tekitaski just muusikavalik selle kirjadevoolu, ehkki otseselt ei olnud öeldud, kelle muusikavalik sellise arvamuse põhjustas. Siin lehel võtsid sõna ka kaks peol plaate mängitanud DJ-d: Marek ja Siim, kes omi seisukohti ka põhjendasid.

Edaspidiseks andis see kirjavahetus mõtlemisainet ja sunnib juurdlema ka selle üle, milline siis peaks olema mingi peo muusikavalik. Saaremaal on see kindlamast-kindel, nii nagu ta on eelmistelgi aastatel olnud - esimesel päeval teema arendus ehk muu temaatiline muusika, teisel päeval only DM. Loodan, et saab teid rõõmustada ka paari uue DJ-ga..

Muljetest räägiti juba piisavalt aga omalt poolt lisan veel, et lahe oli. Mitte küll algus, kus mitmete-setmete asjaolude kokkulangemisel jm põhjustel ei olnud mul kohe üldse tuju pidu pidada, aga mida aeg edasi, seda meeleolukamaks läks. Kindlasti oli oma osa ka kohal. Kes endises "Rohelises" käinud, mõistavad, millest jutt... ;)

Peale südaööd sai loositud ka auhindu - nn üllatusi. Esiteks särk, siis ajakirja "Devotee" viimane number ja CD. Kui särgile ja ajakirjale leiti kähku uus omanik, siis CD loosimisega oli paras jant. Alles seitsmes(!) piletiomanik ilmus välja, et saada endale "Enter The Mix" nimeline tribuutalbum. Vahepeal juba mõtlesin, et panen enda jaoks kõrvale ;)) Aga ei, ja ega need teisedki auhinnad meie omadele tulnud, kõik läksid väljaspoole klubi. Hea märk seegi.

Läks asi jälle emotsoonidele, aga aitab vast lobisemisest, asume tegudele.. :)

(raig
Re: Pärnu nn. Depeche party järelkaja 20. 06. 00

Tere!

Minu nimi on Aleksei Ekstra ja ma organiseerin Moskvas Depeche Mode'i fännidele üritusi. Moskvas peetakse neid juba 10 aastat ja kogu aeg on probleeme ürituse programmiga. Alguses tehti täpne lugude nimekiri, mida esitatakse, aga neli aastat tagasi me loobusime sellest, praegu ma toon Depeche Mode'i 125-loolise nimekirja, kus DJ-d märgivad ära ettemängitud lood, et need tihti ei korduks. Ma toetan ka arvamust, et üritustel peab kõlama erinev muusika, kuulata terve öö Depeche Mode'i või De/Vision'it, on paranoia. Kõlavate lugude kvaliteedi kohta võib öelda ainult üht - see peab olema suurepärane. Õnneks teeme me viimastel aastatel pidusid klubides, kus on vääriline heli ja interjöör ja kes tulevad meile vastu ja alandavad baarides hindu.

Selle aasta 9. mail kogunes klubisse "Letutðaja Mõð" ligikaudu 1000 inimest, üritus kestis 12 tundi, kella kuuest õhtul kella kuueni hommikul. Esines neli bändi, mis mängisid päevale kohast muusikat, heli oli 6,5 kW ja loomulikult tulid kohale täiesti erinevad inimesed, erinevate vaadetega, programm nägi välja järgmine - 4-5 Depeche'i lugu ja 1-2 muude bändide lugu. Meil on see vast kõige optimaalsem variant, kuigi alati leidub inimesi, keda mingi asi ei rahulda.

Iga mees võib tuua oma CD ja küsida sealt lugu mängida, me ei keeldu, kui see muusika sobib oma olemuselt, praegu me laseme industriaali väga vähe, kuigi mulle on see hingelähedane. Piletite hind on sel aastal 60 rubla, sünnipäevadel on see 80-100 rubla.

Tervitused kõigile
Aleksei Ekstra

Iljalt: Jah otse loomulikult, erinev muusika - see on hea. Aga mängida Red Hot Chilli Peppers'it ja muud seesugust Depeche Mode'i peol (nagu seda juhtub Moskvas) - seda ma mõista ei suuda. Kui tõesti on vaja palju rahvast kokku ajada, siis kutsuge seda üritust lihtsalt diskoks. Ja ei ole mõtet Depeche Mode'i nimega rahvast meelitada! Selline on minu arvamus.
Re: Pärnu nn. Depeche party järelkaja 31. 07. 00

Sattusin alles nüüd lugema Ilja Judeikin jt kriitikat Pärnus toimunud Davidi b/d peo kohta ning sooviksin ka omalt poolt arvamust avaldada. Kohe tahaksin öelda, et mina jäin peoga VÄGA rahule. Sai tantsitud nii, et jalad villis.

KAs DM'i sai mängitud vähe või palju? Eks see on loomulikult igaühe oma otsustada... mina jäin muusikavalikuga rahule! Olen täiesti nõus Mareki ütlusega - loomulikult ei koosne muusikamaailm ainult DM'ist ja väga väga paljude üsna erinevate stiilide nimetajasse võib üheks komponendiks panna ka DM'i. Seega ei saa väga teravalt tõmmata ka piiri, mida võiks ja peaks mängima DM'iga seotud pidudel. Ning kosutavalt tore on peolt leida ka midagi uut, kuhu edasi areneda. Nii mõnedki nn "paadunud" DM fannid ei lähe tantsupõrandale, kui mängib mõni vähem tuntud DM lugu. Nii mõnigi vaimustub ainult hittidest ning ei viitsi/taha/oska minna sügavuti ning seda ka just DM'i puhul. Nii, et ka ainult DM'i mängides ei saa olla kõigile meelejärele. Nii see juba kord on...

Kui rääkida heli/DJ'de mänguoskuse kvaliteedist, siis loomulikult PEAB see olema tasemel. Mina tahaksin hoopis manitseda liig agaraid pidulisi end vaos hoidma (kuigi tean kui raske see võib olla, kui pidu nii hea on ;-) .. Olin vähemalt paaril korral tunnistajaks kui pidulised DJ-puldi otsa ronides ja soovilugusid paludes ka näiteks juhtme välja tõmbasid (nii, et muusika vaikis nii mõnekski minutiks) ja nuppudele vajutasid. Nii, et igal asjal võib olla mitu külge...

Ühesõnaga, kui me sõbralikult ning heatahtlikult üksteisesse suhtume, siis suudame edaspidi sama häid ja veel paremaid pidusid korraldada! (Mida tõestas ju ka ahhhhh kui vägev Saaremaa kokkutulek!!!:-)

Parimate tervitustega, Andrea Reponen :-)
1997 - 2021 © Eesti Depeche Mode fännklubi