EDMFK

EDMFK üritused


Depeche goes to Hollywood
18. mai 2001
Tallinn, Club Hollywood
DEPECHE WAS IN HOLLYWOOD!

Kuidas seda nüüd alustadagi? Alustame lihtsalt! 18. mail Tallinnas, Club Hollywoodis toimunud pidu "Depeche Goes To Hollywood" oli hea! Isegi väga hea!

Kogu asi sai alguse märtsi keskel Depeche Mode'i Tallinna kontserdi pressiesindaja Ingrid Peegiga vesteldes, kus muude teemade vahel oli jutuks ka kõnealune üritus. EDMFK-l oli juba ammu salasoov korraldada DM'i uue albumi Exciter väljatuleku puhul väike pidu ja kui nüüd kontserti korraldav organisatsioon näitas üles oma huvi sellele igati kaasa aidata, tundus kõik olevat väga võimas. Ilmselge ürituse toimumise kohana kerkis esile Club Hollywood ja paika sai pandud kuupäev - 18.mai, ehk neli päeva pärast Depeche Mode'i uue plaadi Exciter'i ilmumist. Olgugi, et vahepeal sosistati veel ühe klubi ("Spirit") soovist korralada analoogne üritus (ilmselt tingituna 15. märtsil seal toimunud ja suhteliselt hästi õnnestunud üritusele ROXY-Depeche Mode Special), vaibus see jutt peagi ja Club Hollywood kui kontserdi korraldava organisatsiooni üks haru, oli peo toimumispaigana koha kindlustanud. Seoses sellega vahetusid ka osad: ürituse peakorraldaja oli FBI, sekundeeris EDMFK nõu ja jõuga!

Vahepeal tekkisid mõnedel tuttavatel ja mis seal salata, ka endal, väikesed eelarvamused klubi sobivuse kohta sellise ürituse korraldamiseks, kuna varakult tehti vihjeid seal valitava muusika kohta, seda enam, et tegemist oli reedese päevaga, mil klubis palju "tavakülastajaid", kellele võib-olla ei meeldi, kui asi liiga spetsiifiliseks ja raskesti kuulatavaks-jälgitavaks läheb. See käis aga rohkem vist Stripped Zone'i kohta, kus eelarvamused pisut ka paika pidasid. Õnneks anti alumine korrus (Devoted Lounge) EDMFK käsutusse sõnadega "tehke seal mis tahate" ja see andis märgatava kindlustunde, sest eks üht-teist ole juba nagu tehtud ka!

Mis peoõhtul toimus? Kell 21.00 oli võimalus siseneda klubisse. Panime üles lipud, bännerid, plakatid jne. Aeg läks kiiresti ning kell 22.00 avati uksed külastajatele, keda hakkas kohe uksest hulgaliselt sisse marssima. Ega muud, ripakile jäänud asjad kiiresti kokku ja asi käima! Kuna ülemine saal e. Stripped Zone avati kell 23.00, kogunesid inimesed esialgu alla. Ka videopilt õnnestus mõne aja pärast monitori ekraanidele saada. Lühikese ajaga oli kogunenud hulgaliselt inimesi, kes kõik seisid ümber tantsupõranda, oodates salakavala ilmega, mis sündima hakkab? Tundus, et eelnevalt soovitatud dresscode:Black oli võetud paljude poolt omaks.Läks aega mis läks, aga varsti olid esimesed ka tantsupõrandal ja vabaks sai selle territooriumi alles varahommikul pool 5 kui pidu lõppes. Algne kartus, et Stripped Zone tõmbab oma massiivsuse ja silmapaistvusega Devoted Lounge'ist pidulised ära, varises kolinal kokku. Pärast Zone'i avamist läksid küll enamus korra üles asja kaema, kuid paljud ei pidanud siiski paljuks naasta peagi alla tagasi, kuulamaks tohutus koguses Depeche Mode'i muusikat, mida valisid EDMFK DJ-d. Seekord võib küll öelda, et väljareklaamitud lause "pure Depeche Mode all night long" pidas 99% paika ja kõik teised lood, mis öö jooksul sinna vahele ära eksisid, võis kahe käe sõrmedel üles lugeda!

Üleval Stripped Zone'is mängis esimese DJ'na Erik Morna, tema järel Ahto Kruusmann ja lõpetas Gert Sarv. Kuna ma isiklikult väga palju aega üleval ei veetnud, ei oska täpselt kommenteerida seal toimunut. Tean vaid, et aegajalt ergutasid rahvast show-girl'id, kell 2.00 toimus loosimine DM teemaliste kokteilide (Sweetist Condition, Comatose, …) ostnud inimeste vahel, keda oli üsna hulgaliselt. Nendele loositi välja singleid ja kontserdipileteid, võitjate nimed ilmusid suurtel videoekraanidel. Publiku hulka visati ka mõned Exciter promo T-särgid ja plaadid. Sama juhtus ka all Devoted Lounge'is! Plaadid jõudsid inimesteni jupi kaupa, mis tähendab, et kellegil on kodus ilmselt Exciter plaadi vaheleht (või osa sellest), kellegil karp ja mõnel isegi plaat!

Devoted Lounge'is oli tunda lahedat peo- ja ühtsustunnet, mida rahvas väljendas lugudele kaasa lauldes, kusjuures eriti hästi läksid peale kõikvõimalikud live-versioonid, mis inimesi eriti hullutasid. Üks tipphetkedest oli kindlasti Everything Counts ja sellega kaasnev puntratants, mida mõned kaifisid, teised vaatasid ja kolmandad kindlasti mõtlesid , et appi-mis-siin-sünnib-kuhu-ma-sattunud-olen! :)

Kella 3 ajal hakkas ülemine saal tühjemaks jääma ja kell 4 suleti see täielikult. All lubati alguses pidutseda nii kaua kui inimesi on, kuid tegelik pealesunnitud lõpp toimus kell pool 5, mil turvatöötajad tantsupõrandal viibivaid inimesi ilmselt conveniently didn't want to see anymore! Lõpulooks jäi In Your Room (Apex mix) ja kui saalis valitses juba vaikus, hüüdis üsna purjus naishääl, et "kule trosssss, paänne igke üks logu veeeeel!" Omamoodi veenev, aga ma mõtlesin siiski loobuda.:)

Käes oli asjade kokku korjamise aeg! Neid oli ikka hea pool autotäit! Seejärel väike hommikusöök nehatus ja kell 7 oligi paras aeg külili heita! Super! Mida muud öelda?

Kogu see eelnev libe jutt ei eelda muidugi 100% seda, et kõik sujus suurepäraselt ja ilma komistamata. Noh näiteks ürituse plakatil komistas keegi sõna EXCITER otsa nii kõvasti et C-täht otsustas otsustas üldse jalga lasta ja sönast EDMFK möödudes mõtles, et vahetaks naljaviluks M ja F-tähe ka ära. Ja kohati oli võibolla infot ümbritsevat müra liiga palju. Siiski ei suutnud see õnneks lõppresultaati mõjutada ja tulemus oli vägagi positiivne. Klubil üle keskmise arvu klientuuri, baaridel üle keskmise käivet (mnjahh, need hinnad ....... ) ja DM fännidel hea olla!

See siin oli ainult ühe inimese arvamus asjast! Mis ei tähenda, et kellelgi teisel erinev arvamus ei võiks olla. Miks mitte seda teistega jagada! Saada arvamus-kriitika e-mailile marekv@va.ttu.ee ja see saab siia alla lisatud!

Marek
1997 - 2021 © Eesti Depeche Mode fännklubi