EDMFK

EDMFK üritused


EDMFK 7. sünnipäev
20. november 1999
Paide, B-12
Kas seda üritust oleks võimalik kuidagi lühidalt ja tabavalt nimetada? Jah. Kuidas siis?? SUPER!!! Seda oli võimalus kogeda kõigil, kes veetsid laupäeva õhtu, öö ja tüki hommikupoolikutki Paides, B12 keldris. Pidu algas täiesti tavapäraselt, mitte miski ei ennustanud tulevast plahvatust. Emotsionaalset.

Seekord ütlus - algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama, küll paika ei pidanud. Tubli tööd tegi rahva üleskütmisel dJ Siim, kes muuseas plaadikeerutamise kõrvalt ise mitte sama vähe ka end ei keerutanud :) It's OK! Kohe üsna alguses hõivati tantsuplats ja see ei tühjenenud kordagi enne varajasi hommikutunde, kus rahvas koju sättima hakkas. Kui välja arvata vahepealne videovaatamine, mille muutis ainulaadseks erinevalt eelmistest kordadest see, et mitte tantsimise ajal ei vaadatud taustaks käivitatud videolinti vaid koguneti spetsiaalselt teise ruumi seda vaatama. Ega muud varianti poleks ka kõne alla tulnud.

Kui enne kahtteist ei saanud ma sammukestki tantsitud (ei olnud ju osasi klubilisi nii kaua aega näinud ja jutuajamist kui palju), siis pärast kahtteist korvasin ma selle enda jaoks küllaga. Vahetult pärast peo algust sai antud kohalikule raadiole (Kuma Raadio) ka väike intervjuu klubi kohta. Jutt kiskus lõppkokkuvõttes küll rohkem Depeche'i peale aga kuna ma ei kuulnud järgmisel päeval edastatud varianti, siis ei ole mul kahjuks ka selget ülevaadet, mis asjast ikka sai.

Niisiis kesköö paiku paluti rahval asuda ümber tantsuplatsi kõrval olevasse ruumi, kus peagi hakati näitama videodokumenti Järvamaal tegutsevatest noorteühendustest. Arvan, et rahvas oli alguses natuke pettunud, kui avastas, et neile ei näidata midagi sellist, mida tavaliselt on harjutud nägema - DM-i vms. Selle asemel tegutsesid suurel ekraanil noored sellistest organisatsioonidest nagu 4H ja skaudid ja gaidid ja noorkotkad jne.. Aga see oli alles algus. Eesti Depeche Mode-i fänn-klubi ilmumisel ekraanile läbis vaatajaskonda kõva heaoluümin. Pärast video lõppu ei olnud kommentaare videole küsima hakata mahti, sest tuli peatada tantsuplatsile kibelema hakkanuid inimesi kringli väljatoomisega. Kell oli kukkunud ja kalender näitas ju 21-st kuupäeva, mil 7 aastat tagasi toimus Paides esimene klubi kokkutulek ja mida peetakse ka klubi alguseks (sünniks). Kogunemise põhjuse paremaks äramärkimiseks ja kringli allaloputamiseks tuli üllatusega lagedale Depeche Mode Baar, kelle esindaja - Härmo, tõi lagedale kastitäie ?ampust. Thanx! Kingitused - very welcome. Siinkohal veelkord ka tänusõnad minu kingituse, Depeche Mode Baar-i särgi, eest!

Pärast väikest kehakinnitamist oldi kohe tantsupõrandal tagasi. Rahvas kees, lausa pulbitses ülevoolavast energiast. Väga hästi läksid peale kontsertversioonid. Aga ega ka teistel lugudel midagi viga ei olnud. Olgugi, et ruumid alguses külmad tundusid, ei olnud sellest tunni-paari järel enam jälgegi. Rahval oli sedavõrd palav, et tantsiti lausa ilma särgita. Meeldiva elevuse tekitas ka seik, kus dJ Siim "Never Let Me Down Again-i" ajal loo maha keeras ja rahvas inertsist edasi laulis ja nii mitu korda järjest. Lahe! See viis rahva veel rohkem pöördesse.

Usun, et kohalkäinud jäid rahule ka soundiga. Vähemalt pikas tühjas saalis tegi pea täisvõimsuseni timmitud heliaparatuur kõhus soolikatele massaa?i. Hiljem, kui rahvast põrandale rohkem kogunes, tundsid seda vaid esiridades olnud aga ka tagumised ei jäänud suurt millestki ilma. Mats oli vihane. Kaks tundi pärast eelmise kringli väljatoomist, ja suurt tantsu/laulupingutust, ilmus lagedale kringel nr 2!! Kringlid kadusid laualt üsna kähku. Väga maitsvad olid nad küll. Saadame tänusõnad Valga Leivatehasele!!

Kuskil kella kolme-nelja paiku hakkas rahvast tasapisi vähemaks jääma aga see ei heidutanud ega seganud tantsijaid. Pidu käis ikka täies hoos. Kella viie paiku hakkasid tantsijad juba lugusid valima ja kella kuueks oli tantsijaid vaid käputäis. Tallad lõid juba tuld välja aga ikka tuli võtta, mis võtta andis. (Ega tänagi (esmaspäeval) veel ei ole õieti toibunud - lihased valutavad ja ajakava on sassis, häälest ärme parem üldse räägi, see on päris ära lauldud (loe: karjutud).)

Kui kell näitas pool seitse, siis arvas viimased neli tundi plaadimängijate taga veetnud dJ Marek, et vist aitab. Mnjah, koristaja on ju ka inimene.. :) Üldiselt sujus seekordne üritus ilma suuremate tõrgeteta. Toimunu sai ka video peale võetud (niipalju kui seda õnnetul kombel mahapudenenud videokaamera võimaldas ja parasjagu mahti oli). Meeldiv oli kuulda rahva suust ütlusi, et: hea pidu; hea peo oled teinud; kuradi hea pidu. No mis mina siin head teen? Ise teete enda jaoks hea peo. Mina loon lihtsalt selleks vastava keskonna, rahvas tuleb ja on.. Naudib olemist, muusikat, ülejäänud rahvast. Järgmine kord tulge ja olge samasugused ja ma ütlen Teile, et ei tule sugugi mitte halvem pidu. Aga see järgmine kord tuleb... arvatavasti järgmine aasta. Kui plaanid ei muutu, siis võite oma kalendris ära märkida sellise kuupäeva nagu 15.01.2000. Place: Kehtna. Target: More Than A Party (part III).

Sünnipäevapeoga sai latt kõrgele tõstetud, saab näha, kuhu latt järgmise ürituse aegu pidama jääb. Loomulikult - ilma Teie abita ei ole see võimalik!

See you again and keep your good memories!
(raig

P.S. Lisan klubilistele ka hilinenult õnnesoovid/tervitused Taanist!


Pildid ürituselt

1997 - 2021 © Eesti Depeche Mode fännklubi