EDMFK

EDMFK üritused


EDMFK 9. sünnipäev
23. november 2001
Tallinn, Depeche Mode Baar
Seda, mis toimus reedesel päeval, 23. novembril Depeche Mode Baaris, tahaks allpool paari lausega kirjeldada.

Niisiis, EDMFK pidas oma 9. sünnipäeva! Ja just samal päeval, kui pürorocki ansambel Rammstein Saku Suurhallis inimeste südameid soojendas. Sellest tähelepanuväärivast sündmusest võtsid osa ka paljud EDMFK liikmed, seega enne kui asjaga DMBaari jõuda, tahaks alustada hoopis Saku Suurhallis toimuvast. Aga õige lõpust, sealtmaalt, kui Till Lindermann inglise keeles laulma hakkas. Krt, mul oli nii kahju, et Stripped üllatusena ei tulnud, oleks ehk veelgi jõulisem olnud. Vihaselt mõjus sellegipoolest ja tähelepanelikud kontserdikuulajad (eriti need, kes istusid :)) kuulsid muidugi, kuidas kitarrist Richard üsna oskuslikult põimis loosse ka Martin Gore'ilt laenatud Enjoy The Silence'i live-versiooni "kitarrisoolo" omapoolse töötluse! Ma juba mõtlesin, et nüüd tuleb veel Till, näitab kahe käega tema poole, teeb butt-dance'i ja karjub "Mr. Richard Kruspe"! Ei, see oleks ikka natuke liialt crazy :) Selle asemel läks sündimangija Flake paadiga (käte)merele ja randus mõne aja pärast õnnelikult bändikaaslaste embuses! Kontsert oli võimas ja "lõpp hea, kõik hea" sobib seda osa lõpetama.

Kuid ühe lõpp on teise algus ja järgmisena läksid sammud DMBaari poole, kus oli kohal juba oi-oi kui palju inimesi! Kõik kontserdil ei käinud ja olid juba varakult kohad sisse võtnud. Jututeemast puudu ei tulnud ja mida aeg edasi, seda tihedamaks inim-mass muutus. Ligikaudsete arvutuste kohaselt käis sel õhtul baarist läbi tublisti üle 100 inimese, mis nii väikese koha jaoks on enam kui küll. Kahju, et ei saanud kasutada esialgselt plaanitud suuremat lisaruumi, kus käisid järjest süvenevad kaevetööd. Aga häid inimesi mahub palju ühte kohta ja ega DMBaargi erand ei ole. Tore oli näha inimesi, keda võibolla aasta jooksul korra kohtad!

Pidu käis täie hooga! Kuna tegemist oli natuke ka nö Rammsteini kontserdi mitteametliku afterpartyga, kuuldus üsna rohkelt ka teemakohast muusikat! Peale keskööd mängis oma seti külalisesineja DJ Vital lätist ning sai tubli töö eest kiitva vastuvõtu osaliseks. Kell hakkas saama umbes 1, kui oli aeg välja tuua sünnipäevakringel, selline kahest tähest (üllatu-üllatus :)) D ja M koosnev maitsev kondiitritoode, mis oli laualt kiire kaduma. Kõigile kokkutulnud külalistele jagati ka suurematest ja väiksematest pudelitest shampust! Aeg möödus märkamatult, inimesi enam nii palju ei olnud ja mingil hetkel sadasid sisse Rammsteini crew liikmed e. asjatundjate ja lähemalseisjate sõnul püro- ja helitehnik, kellega kaasasolevatest tütarlastest üks käis ka Rammsteini lugu tellimas, lisades et "NBS sucks"! Pagan, ma sulle teen, mõtlesin .... aga ainult mõtlesin. Pealtnägijate sõnul jõi üks kahest tyybist ennast korralikult täis, teine lahkus pisut varem ühe austajannaga. Loodetavasti oli järgmise päeva Helsingi kontserdi sound ikka enam-vähem ja raketid lendasid õiges suunas :)

Kell lähenes 6-le ja baari peremees Härmo arvas, et see oleks hea kellaaeg lõpetamiseks. Õigus tal oli, sest millalgi peab seda tegema ja järgmisse päeva pikalt sisse sõita pole kah mõtet. Oleks võibolla veel tahtnud, aga ... eks tuleb järgmine kord!


Marek

PS! Miskil hetkel tehti ka puntratantsu (selline väike, aga tubli :))!
1997 - 2021 © Eesti Depeche Mode fännklubi