EDMFK

Järva teataja 17.05.1997


Depeche Mode'i fännid tahavad teistest erineda Ei juhtu just tihti, et noor järvalane oleks ühe maailmanimega ansambli fännklubi vaimne juht. Just seda aga on megabändi Depeche Mode (DM) Eesti fännklubi president Craig Tislar (23), kes on sellel "ametipostil" olnud juba peaaegu 4 aastat. Craig ei julge öelda, kas DM teab, et nende austajad on ka Eestis koondunud. Küll aga teab eestlastest Inglismaal asuv ametlik fännklubi.


Mis aega langeb DM Eesti fännklubi asutamine?

Esimene kokkutulek oli Paides 1992.a. novembris ning ametlik liikmeks registreerimine 1993.a., kokku sai fänne 20. Niipalju inimesi maksis siis kehtivat liikmemaksu, mida praegu enam ei ole. Hetkel on klubis paarkümmend tõsimeelset jumaldajat, kellest enamik on 20-30 aastased. Huvilisi on aga mitu korda rohkem. Praegu arvestatakse liikmestaatust selle järgi, kes on ajakirja Devotee tellija.


Kes annab ajakirja välja ja mida see sisaldab?

Ajakirja annan välja mina. Materjal tuleb fännidelt, ka Internetist saab infi. Devotee on iforikas üllitis igale poolehoidjale, mis sisaldab lisaks DM-ile teavet teiste sama stiili esindajate kohta. Ajakirja on ilmunud 5 numbrit. Enne ajakirja ilmus klubi leht, kokku 20 numbrit.


Kas maailmanimega ansambel teab ka ise, et neil on Eestis austajate klubi?

Ei julge öelda, et teab. Inglismaal on aga ametlik fännklubi, see teab meist küll.


Megadiskor Allan Roosileht on öelnud, et Paide on Eesti depeche'i jumaldajate Meka. Kuidas kommenteerid?

Kui võtta klubi mõttes, siis jah. Paides on peod peamiselt Vallitornis, sest teist nii head kohta on raske leida. Torn on ainulaadne ning juba sealne keskkond tekitab meeldiva meeleolu. Kui teha pidu kusagil kultuurikeskuses, siis poleks jällegi seda fiilingut, mis Vallitornis. Fännklubi postiaadress on aga Türil ja see on: P.O.Box, Türi EE2810.

Miks riietuvad DMi fännid musta?

1986.a. andis DM välja plaadi, mis tõlkes tähendab "Musta pidu", tollest ajast on ansambli liikmed ka ise musta riietunud. Kuigi viimasel ajal ei näe nad enam riietuselt nii mustad välja, mis tähendab, et nad pole enam nii sünged. Sellest ajast ongi selline mall külge jäänud. Riietun ka ise musta, sest tunnen end sedasi nagu kodus. Musta riietuse juures on ka see moment, et saab teistest erineda, olla rohkem iseenda moodi. Uuemad austajad ei tea vanast mallist eriti midagi, tundub, et neile polegi riietus oluline.


DM on vist võimatu määratleda mingi kindla muusikastiili alla?

Jah. Kindlat suunda ei saa DMile anda. DM ei ole ka nii-öelda igapäevaansambel, mis tuleb ja läheb. DM on täiesti omaette.


DM uus singel "It's No Good" on kõikjal üle maailma hästi läinud? Mis sa ise selle peale kostad?

Kui ma seda esimest korda kuulasin, olin üllatunud, et DM on saanud hakkama üle ootuste hea singliga. See peab rahvale meeldima.


Kuidas sina kui Eesti DMi fännklubi president suhtud sellesse, et mõni aeg tagasi olid lausa mitmes kohas seinad DM-teemat täis kritseldatud?

Algul, kui klubi alustas, polnud eriti palju raha ei ennast ega üritusi reklaamida. Andsime endast sedasi märku. Minu teada jäi see mõistuse piiresse. Ei saa ka öelda, et kõik kirjad igal pool meie käe läbi tekkinud on. Viimasel ajal neid polegi juurde ilmunud.


Mida eeldab ühe tüüpilise depeche'ipeo korraldamine?

Pidude korraldamiseks vajaliku tehnika asjus on meil kohalikega kokkulepe. Kindlasti on vaja valgustehnikat ja otse loomulikult diskoreid. Oma klubiõhtutele me reklaami ei tee, sest tahame, et pidutseks rohkem oma rahvas. Kui on tegemist Future Partyiga siis teeme suuremat reklaami.


Millised kohustused lasuvad DMi fännklubi presidendil?

Annan välja ajakirja Devotee. Pean juhendama klubi üritusi ja korraldama klubi tgeevust, mille kompetentsi kuulub DMi uute (ja ka vanade) plaatide, singlite, raamatute, teabe jms.vahendamine


Maarius Suviste

1997 - 2021 © Eesti Depeche Mode fännklubi