EDMFK

EDMFK üritused


More Than a Party 2
13. märts 1999
Kehtna, Kehtna Ait
Eelmise ürituse järgi saabunud heade ja väga heade vastukajade põhjal ei suutnud kuidagi kiusatusele kauem vastu panna ja üsna pea sai järjekordne kuupäev paika pandud.

Seekordne pidu algas minule jällegi suure hilinemisega. Mitmete-setmete asjaolude tõttu jõudsin kohale vaid napilt tund enne algust. Õnneks oli kohapealsetel organisaatoritel suurem töö tehtud ja seega jäi ainult valgustus üles panna (ega teda suurt polnudki) ja lisada ruumi ehteks klubi lipud. Ruumi kujunduse osas oli seekord suur töö ära tehtud. Suur thanx Priidule, kelle abil olid soetatud A0 formaadis Depeche'i logod ja Rando poolt oli ühes võetud Tartu kontserdi plagu, mis videoekraani taustal oli nagu "rusikas silmaauku". (Tähelepanelikumad märkasid ehk A0 formaadis ürituse reklaami ka Rapla vahel!)

Kui ettevalmistused tehtud (viimane ponnistus oli veel 5 minutit enne algust sobitada peegelmuna lae alla, mis aga sobiva kinnituse puudumise tõttu ära jäi :( ), võis pidu alata. Nagu lubatud, ja hea, et nii sai lubatud :), läks 21:12 pidu lahti videonäitamise ja muusika valjenemisega. Algus nagu alati - rahvas kohe vedu ei võtnud, umbes poole tunni pärast ilmusid esimesed julged ja siis polnud tantsijatega enam muret kuni peo lõpuni.

Kui video oli oma etteaste täpselt 1:01 (ühe tunni ja ühe minuti) möödudes lõpetanud, siis asuti tõsisemalt plaatide kallale. Seekord oli plaadikeerutajaid tunduvalt rohkem kui eelmine kord, kokku viis. Rahvapuuduse üle ka kurta ei saanud, rahvast oli seal vaat et rohkemgi kui eelmisel klubi peol (umbes 150 inimest). Ja see rahvas kaifis toimuvat ikka täiega (no kas just kõik, aga...). Umbes südaöö paiku pandi videoprojektorile jällegi hääled sisse ja oh imet - Tartu kontsert ise oli silme ees! Ei oskagi öelda, paljud seda videot vaatasid ja paljud tantsisid. Loodetavasti ei tõmmanud see video liialt tähelepanu endale ja pidulised said ikka tantsimist nautida.

Sel hetkel uksest ruumi sisse astudes ja pisut toimuvat silmitsedes jäi vägagi võimas mulje. Esiteks suur Tartu kontserdi plagu lae all ja selle alt paistmas eemal mängiv videoprojektor, mille pilt näitas seinale, kahe tähe - D ja M vahele, "Strange'i" videot. Kuidagi väga tuttav tunne tuli peale.

More Than A Party 2 läheb klubi ajalukku sellega, et esmakordselt tantsiti puntratantsu kahel korral! Pole just kerge olla devoteekas ;) Esimene puntrakas oli üsnagi rahvarohke ja ka kukkumisi tuli ette, teine möödus pisut rahulikumalt. Miks mitte ka mõni teinekord sedasi proovida ;)

Pärast Tartu kontserdi videot jõudis järg kätte vanale heale "Devotional'ile". Lõpupoole sai isegi videolugusid plaadilugudega miksitud (läbisegi mängitud), teada ju on, kui magusad palad "Devotional'i" pealt tulevad..

Aeg möödus aga omasoodu ja peagi hakkas kummitama olukord, kus taheti hirmsasti pidu lõpetama hakata. Olgugi, et räägitud oli varastest hommikutundidest, seati meid olukorda, kus tundus parem lõpetada. Väga kahju oli seda muidugi teha sest rahvas oli järjekordselt nii hoos, et pidu oleks võinud vabalt hommikuni kesta. Vaatamata õnnetule kuupäevale möödus pidu ilma vahejuhtumiteta ja pakkus rõõmu nii kõrvale kui silmale. Pidu oli oma nime väärt - More Than A Party!

Järgmine kord kohtume vast Paides - David'i sünnipäeval.. (08.05.1999) On Teil ettepanekuid?


Pildid ürituselt

1997 - 2021 © Eesti Depeche Mode fännklubi