EDMFK

EDMFK üritused


Nodisco 11
20-22. juuli 2001
Saaremaa, Mändjala Jahimaja
Lühikokkuvõte sellest, mis siis Mändjalas ikkagi paari päeva jooksul juhtus!

Reedel kell 14.00 umbes jõudsime Mändjalga ja alustasime ettevalmistustöödega. Ilm oli ilus ja otsustasime kohe, et muusika suuname vabasse õhku mere poole. Juba saabusid ka esimesed fännid (üldse külastas üritust kahe päeva jooksul umbes 90 inimest). Esimene päev oligi planeeritud külaliste vatsuvötmiseks, telkide ülespanemiseks ja enese sisseseadmiseks. Kuna rahvas tuli niivõrd eri paikadest eri aegadel, siis lükkus "avatseremoonia" kella 21.00-lt 22.00-le. Avakõne pidas EDMFK president Craig Tislar. Seejärel jagati välja viktoriini küsimuste esimene osa, mis koosnes 10 küsimusest. Viktoriin oli seekord kavandatud kolmes osas. Lisaks esimesel õhtul saadud küsimustele jätkus mäng teisel päeval teise osa küsimuste kirjaliku vastamisega, mille põhjal saadud tulemuste abil selgus viis enim punkte kogunud osavõtjat, kes suuliselt omavahel küsimusi esitades selgitasid välja ürituse parima DM puudutavate faktide tundja.

Õhtu jätkus (no)discoga. Vahepeal saabusid laagri kohale ka mõned vihmapilved ning umbes kella 01.00 ajal läks olukord niivõrd märjaks, et üritus tuli Jahimaja sisemistesse ruumidesse üle suunata. Jõudnud vaevalt kolimistööd lõpetada, kui vihm lakkas ja ega sealt taevast enam suurt midagi tulnudki :) Kell 06.00 varahommikul olid enamus puhkeasendis, esimesed hakkasid ennast taas jalule ajama ning mõned ei suutnud kohe kuidagi lõpetada.

Laupäevases ilmas ei pidanud enam pettuma - päike säras, linnud laulsid ja meri ei kohisenud (sest nii vaikne oli :)) Kava järgi oli planeeritud linnaskäik kell 12.00, mille juurde soovitusena oli lisatud ka Kuressaare Linnuse vallikraavi paadisõit. Ärkamise, veeprotseduuride, hommikusöögi ja linnaskäigu koosmõju nihutas päeva graafiku ühe tunni võrra tahapoole e. siis kell 14.00 planeeritud jalgpall sai hoo sisse umbes tund aega hiljem. Aga lahing oli äge! Suuremaid kehavigastusi õnneks ei tekitatud, küll aga ei olnud pääsu liiva täis suudest ja silmadest ning sinikatest jalgadel. Matchi võitsid paremad 5:3. Puhkust ei antud, kohe edasi randa võrkpalli platsile. Enne siiski värskendus merevees. Võrkpallis moodustati kaks võistkonda, mille nimedeks kujunesid mängu käigus Jägala ja Nõrgemad. Olgugi et esimese geimi võitis ülekaalukalt Jägala, osutusid Nõrgemad kahes ülejaanud geimis tunduvalt tugevamaks ja võit läks neile. Juba pisut soojaks läinud auhinnasiidrit manustasid aga kõik koos publikuga. Vahepeal kavasse surutud sopsuvõistlus jäi osavõtjate puudumise töttu ära :(

Suunduti tagasi Jahimaja ette, kus mõne aja pärast hakkas sangpommi rebimine. Enne seda aga juhatas Aivar Meos sisse Martin L. Gore'i DJ set'i kuulamise. Selle eksperimentaal-abstraktse muusika saatel hakkasid pommi vinnama 4 meest, 1 õrnema soo esindaja (üle põlve tõmbamises) ja nimesid nimetamata võistleja nr. 34, kes osales vabakavaga e. sangpommi lohistamises. Meeste konkurentsis võitis ülekaalukalt Janek (29 korda), naistes näitas eeskuju Christine (55 korda).

Õhtu jätkus muusikaga ja mõne aja pärast viis Hr. Meos läbi oma väljareklaamitud pentanque'i turniiri kus osavõtjatest puudust ei tulnud. Umbes samal ajal hakati jagama ka viktoriini teise osa küsimuste lehti. Viktoriini finaal ja köikide mängude autasustamisdefilee lükkus kella 18.30-lt õhtupimedusse ning sai teoks umbes kell 22.00. Ilusate mändide all sai ära tehtud ka ühispildistamine.

Viktoriin osutus tugevaks pähkliks. Küsimused ei olnud üldse mitte kerged ja tänu sellele jäi lõpunivõitlejate ring väga väikeseks. Finaali pääsenud 5 osavötjast jäi üks välja ilmumata ja omavahel hakkasid ajusid ragistama 4 "dmwise'i": Opossum, Inch, Maku ja Frontline. Idee selles, et küsiti üksteiselt ringiratast DM puututavaid küsimusi - kes vastuse võlgu jäi, langes välja. Craigi juhtimisel läbi viidud mäng selgitas lõpuks välja, et selleaastase laagri parim DM asjatundja on Opossum aka Timo Ligi. Auhinnaks vääriline DM Exciter promo Box plaadifirmalt Mute. Autasustamisdefilee viis läbi Hr. Meos, priise aitasid jagada EDMFK president Craig Tislar ja depechemode.ee peremees Ilja Judeikin. Auhinnafondi moodustasid põhiliselt plaadid firmadelt Mute, Nightbreed Recordings ja Cyberware Productions.

Sellega oli ürituse programmiline osa läbi ja õhtu jätkus muusikaga, kus rõhk pidi olema suures osas DM'l, kuid kuulda oli palju muudki :) Pühapëva hommikul kell 10.00 tõmmati juhe seinast ja oli aeg hakata otsi kokku tõmbama. Nodisco_11 oli lõppenud ja fännid võisid suunduda Kuivastu rekordilisse praamijärjekorda, lubades neil lahkelt 4-5 tundi oodata mandrile tagasi saamist :).

Seekord siis sedasi, järgmiseks aastaks on juba uued plaanid ...

Marek


Pildid ürituselt (Marek Väli)

1997 - 2020 © Eesti Depeche Mode fännklubi