EDMFK

EDMFK üritused


Nodisco 12
26-28. juuli 2002
Saaremaa, Mändjala Jahimaja


Allolevat kirjutist ja kogu toimunud üritust on kõigil võimalik kommenteerida. Teretulnud on kriitika ja soovid-ettepanekud järgmisteks aastateks.


Craig Tislari ülevaade toimunust!


Ma ei saa jälle kuidagi üle, et üks hea pidu nii vara ära lõppes. Need kaks- kolm päeva Mändjalas möödusid nagu üks päev ja järel on vaid mälestus ja hirmus unine olek.. Kellelgi kindlasti veel ka valutavad lihased:)

Meenutaks siis, millega seekord hakkama saadi.

Teada on, et ükski pidu ei alga mitte tema toimumispäeval vaid mitmeid päevi, nädalaid, vahest ka kuid varem. Seekord sai Saaremaa laagri planeerimine suurema hoo sisse juba jaanuaris-veebruaris, kui tuli küsida rahva arvamust selleaastase laagri toimumiskoha üle. Hääled jagunesid järgmiselt: Mändjala Jahimaja poolt 28, OF klubi poolt 21, Dejevo sõjaväebaasi punkri poolt 6 häält. 18 inimest olid nõus ka muu kohaga kusagil mujal Saaremaal. Soovimatus pidada maha Nodisco12 Dejevo punkris oligi selle hääletuse toimumise esilekutsujaks. Pärast hääletust suunasime oma tähelepanu Mändjala Jahimajale tagasi ja panime selle kinni juuli viimaseks nädalalõpuks.

Vahepealne aeg möödus üsna vaikselt, üksikuid väiksemaid klubi pidusid pidades. Peagi saabus aeg laagrisse eelregistreerimiseks. Et koha maks oli üsna kõrge ja Saaremaa kauge koht kohale sõita, siis hinge kinni pidades sai jälgitud registreerunute nimekirja (ega ometi laagrit osalejate vähesusel üldse ära ei peaks jätma). Juuli keskpaigaks oli miinimum - 30 registreerunut olemas ja mõtted ringlesid juba laagrikava ümber, mille saime klubi koduleheküljele üles laagri toimumisnädala alguses.

Reede oli planeeritud üsna lihtsaks, sest siis tavaliselt enamus rahvast alles jõuab kohale ja õhtuhämaruses suurt midagi teha ei õnnestu. Et kõik viktoriinist osavõtjad saaksid küsimused õigeaegselt kätte, andsime nad need neile koos käepaeltega. Ainuke asi, mida reedel teha ei õnnestunud, oli Martini sünnipäeva tähistada. Seda sellepärast, et tellitud kringli pidime alles laupäeval kätte saama. No pole hullu, laupäeval võib ju samahästi seda süüa:)

Päev ise aga oli mandri peal suhteliselt soe ja päikseline, mida aga ei saanud öelda Saaremaa kohta. Jõudes väinatammi peale saime esimese sahmaka vihma kaela. Teine sahmakas ja õnneks ka viimane tuli siis, kui olime mõnda aega juba Mändjalas olnud. Peale selle oli tuuline, nii et Rando ja Siimu püsitatud varikatus vägisi lendu tahtis minna. Rahva ootamist sisustati jalgpalli tõksimisega maja ees platsi peal ja mille käigus nii mõnigi seal seisnud auto paraja tonksuga pihta sai.

Tehnika sai lõplikult üles umbes 8-9 paiku ja selleks ajaks oli ka natuke rahvast kogunenud, enamus jõudis siiski hiljem kohale. Viimased tulid lausa kesköö paiku, seega jäi pidulik avamine, kui selline ära ja paika jäi panemata ka täpne ajakava (õnneks:). Kui uus päev oli juba alanud, sai kirja pandud ka pentanqi võistkonnad (thanx to Kersti & Kristel) ja üles seatud videoprojektor, et hakata vaatama kavas olnud Rammsteini kontserti (thanx to Rando). Üldiselt oli üles seadmisega parasjagu probleeme, sest kohta, kuhu lina üles tõmmata, oli väga raske leida. Pidi arvestama ka projektoriga, sest selle juhtmed ei olnud eriti pikad ja kaugele majast paigutada ei saanud. Mõningase otsimise ja punnitamise peale sai lina siiski üles ning ka projektor paika pandud ning DVD vaatamine võis alata. Siis kougiti järsku välja kusagilt kastitäis küünlaid (ma ei teagi, kellele selle eest suur AITÄH! ütlema peaks?), milledest osad õueküünlad leidsid koha tantsuplatsi ümber, tekitades sedasi mõnusa õdusa olemise. Pikapeale vaibus tuul ja koitma hakkas uus päev, aga mis sugugi lõppeda ei tahtnud, oli muusika ja piduliste tantsuhimu. Järgmisena pandi peale Smiths'i DVD ja diskorid jätkasid puldis vahetusi. Kui kellaaeg lähenes seitsmele jäi tantsuplats hõredaks ning peagi jäi tormilist ööd meenutama vaid segikaabitud kruusakiht ja ikka veel vaibumatu muusika.

Laupäevane ärkamine sai minul küll valus ja hiline olema. Kui ma kella kümne paiku hommikul DJ-tamise lõpetasin ja voodisse pikali viskasin, siis ei osanud ma küll arvata, et alles kella neljast (ja sellise peavaluga:( ) silmad avan. Aga nii ta oli ja suure kiiruga tuli asuda laupäevase kava kallale, et kõiki ettenähtud asju ära jõuaks teha. Ega see niisama lihtne olnudki. Ma polnud sugugi ainus hiline ärkaja ja tänu sellele tuli oodata inimesi, kes olid läinud Kuressaarde ja muidu mööda saart ringi sõitma ning lisaks sellele olid inimesed mööda laagri erinevaid kohti laiali.

Õnneks aga oli põhiosa võrkpalluritest juba rannas platsi peal, nii et võrka võis peagi alata. Ilm aga oli võrreldes reedesega tunduvalt paranenud ja kui millegi üle kurta võis, siis ainult selle üle, et rannas külm tuul puhus. Mäng kestis mitmete vahetuste (mängijaid osteti isegi vahepeal sisse!:) ja geimidega kuni kella kuueni ja ka siis ei tahtnud sugugi ära lõppeda. Võitsid "Kaotajad", kui ma nüüd õieti mäletan... Pärast võrkat anti väheke hingetõmbamis- ja ujumisaega ning jalka võis alata. Väike sissejuhatav toksimine näitas, et selleaastane palli tagaajamine ei tule eelmise aasta omast sugugi mitte vähem tolmusem ja liivasem. Ja mäng ise näitas, et ka mitte vähem tormilisem. Kuna mäng käis tulemuse peale (5 väravani), siis seadis see ajalimiidi jällegi kahtluse alla. Ka seis pärast pooletunnist mängu ei pakkunud midagi lohutavat - 3:2. Aga ootamatult kiire lõpp tegi kaotajaks "Paljad", seisuga 5:3. Kes varem mängijatest vette või sauna ei jõudnud, see tegi seda pärast jalkat kindlasti, sest osad jalgpallurid nägid välja kui liivakollid.

Pikalt puhata ei lastud kedagi. Poole tunni pärast koguneti maja ette pentanqi mängima, turniiri juhiks ei-keegi-muu-kui Vampire Chief aka Aivar. Kõik, kes end eelmisel õhtul (või oleks õigem öelda - öösel) kirja panna lasid, hakkasid järgemööda kuule pilduma. Võistkondi registreeriti juurde ja ümber veel ka vahetult turniiri ajal. Pentanq oli huvitav nagu eelmisedki pallivõistlused. Uudne ja nauditav mängustiil oli võistleja Reimol, kes esimest korda elus pentanqi mängides kõigile tugevat konkurentsi pakkus. Pingelises finaalis tuli siiski lõpuks võijaks Voitka. Kui finaal lõppes, siis oli väljas üsna pimedaks läinud ja muusikaaparaadid kõrgemad tuurid võtnud.

Teha jäi veel üks kavas olnud ala - mälumäng. Mälumäng kujutas endast traditsioonilist teineteiselt küsimiste ringi. Selleks aga, et mälumängu pääseda, tuli enne esitada täidetud viktoriinileht. Neid kogunes kogu kamba peale kokku vaid 8!! Huvitav, kas see näitab seda, et viktoriin/mälumäng tuleks järgmine aasta ära jätta? Kuigi vastused tundusid olevat suht sarnased, tegi zh ürii (Marek & Craig) otsustamise lihtsaks Inge Männik, kes 1-punktilise eduga teiste ees kogus 10st punktist kuus. Selle vaheetapi auhinnaks sai Inge DM'i Exciter'i multimeedia CD ja loomulikult õiguse osaleda mälumängus. Loobumisvõitu ei andnud seal küll kaheksast osalejast keegi aga seekord ajaliselt küllaltki lühikeseks kujunenud mälumängus pani omad teadmised maksma jällegi Timo Ligi, kes oli võitja ka eelmisel aastal. Auhinnaks - väärikas DM'i punast värvi vinüülsingel Goodnight Lovers. Ja kui juba auhindamiseks läks, siis anti üle auhind ka pentanqi võitjale Voitkale - Spahn Ranchi CD + The Missioni kassett. Ja selleks, et rahval jalakeerutamine pikemalt kestaks siis sai välja toodud kringel tähistamaks möödunud Martin L Gore'i sünnipäeva ja ühtlasi ka DM Baari omaniku Härmo sünnipäeva!

Vahepeal sai uuesti üles seatud videoprojektor ja näitama hakatud DM'i uue DVD - One Night In Paris pealt kontserttuuri videoprojektsioone. Selgus, et DVD karp, mis kaasa sai võetud, sisaldaski ainult ühte DVD-d. Teine oli lihtsalt koju mängijasse ununenud, what a hell! Aga õnneks oli Marekil ka see DVD kaasas (kuigi ülesleidmisega oli pisut probleeme:), nii et keskööst võisid kohaletulnud nautima hakata Exciter Tour'i Paariisi kontserti. Lõpuks sain natuke hinge tõmmata ja leidsin ka mahti sööma minna... Poole kahest tagasi jõudes oli möll täies hoos, nii et raske oli lausa sisse elada. Aga väike õlu tegi asja lihtsamaks:) Samas tempos kulges möll hommikuni välja, aga otse loomulikult vähenes ajaga pöördvõrdeliselt inimeste arv platsi peal. Mina kulgesin toimuvaga umbes kella viieni lõbusalt kaasa, siis arvasin, et hommikut arvestades oleks targem magama minna. Ja keskpäeval ärgates leidsin, et see oli täiesti õige tegu:)

Pühapäevane ilus ilm ei lase kohe kuidagi teele asuda. Oh, kuidas tahaks veel siin edasi olla! Pühapäev on alati kurb päev. Mitte pahas mõttes (siiski vahest ka seda) vaid lihtsalt sellepärast, et inimesi, kellega on päev-paar koos oldud ja pidutsetud, järjest vähemaks jääb.. Eelmisel õhtul tehtud finantsarvestus ja hommikune ülevaatus lubavad selleaastase laagriga rahule jääda ja kui liita sellele veel peost saadud isiklik rahulolu, siis võib selle laagri peaegu 100%- liselt õnnestunuks lugeda:)

Kohtumiseni laagris järgmisel aastal ja samas kohas?! :)


Fotod: Tarmo Talvik

Fotod: Kersti Reemi
Fotod: Marek Väli

Lõpetuseks võib igaüks proovida omi teadmisi... Siin on küsimused selleaastasest viktoriinist:

1. Pikim ametlik/promo remix? (nimeta lugu ja mixi/remixi nimi)

Enjoy The Silence - Final Quad Mix

2. Mitu värvilist vinüüli on väljastatud UK-s?
1) 1
2) 5
3) 3

1 (üks) - Music For The Masses (clear vinyl)

3. Milline oli Surrenderi tööpealkiri?

Tempt

4. Millises bändis mängis Alan Wilder'i praegune naine, kui nad esimest korda kohtusid?

Miranda Sex Garden

5. Milline oli esimene DM album, kus oli kaasatud lisamuusikuid?

Violator

6. Mis aastal ei toimunud Saaremaal klubi suvist laagrit?
1) 1995
2) 1996
3) 1997

1995

7. Mis aasta lugu on Nodisco?
1) 1980
2) 1981
3) 1982

1981

8. Millistes bändides on tegev olnud Depeche Mode'i endine liige Vince Clarke?
1) Erasure
2) Yazoo
3) Arena

Yazoo

9. Nimetage singli, mille katalooginumber on CDBong15, pealkiri.

Behind The Wheel

10. Millisest kuupäevast alates loetakse Depeche Mode'i tegutsemisaega?

31. mai 1980

Mitu punkti kogusite?


Kommentaarid


01-08-2002, kommenteeris: (raig
Kommenteerin ise. Tuli veel meelde, et reede ööse või oleks õigem öelda - vastu omikut tehti ka puntratants ära. Kas see ka laubä toimus, ma ei oska öelda, vähemalt siss kui mina seal olin, ei paist küll tehtavat.. Ja seda ka veel, et laubä pärast pentanqi sai veel ühispildistamist tehtud ja kui pildid valmis saavadning siia ka üles, siis näete mispärast see seekord eriline oli;)01-08-2002, kommenteeris: KatrinP
Suured tänud korraldajatele!! Meile, kui esmaosalejatele - Inge, Katrin, Imre, Jüri \"pundile\" oli meeldejäävaid killukesi vast teistest rohkemgi. Näiteks mälumäng, mille küsimustele vastamine oli rohkem trips-traps trulli laadis, kuid see vast rohkem seetõttu, et oleme end seni suht passiivsete fännide hulka lahterdanud ja seetõttu \"teoreetilisi\" teadmisi napib. Kuid peale seda suvist \"tõuget\" võiks juba küll ka aktiivselt asjasse suhtuma hakata. Või mis? Igaljuhul oli vastuvõtt suurepärane ja muusika võttis sõnatuks! Järgmine kord võiks võrgumängu kaasa haarata (kas siis kohustuslikus vahekorras mehed ja naised 2+3 või..:)ka rohkem naistegelasi!! See tagaks võrdsemad jõuvahekorrad ja mängurõõm(või viha) oleks garanteeritud.01-08-2002, kommenteeris: Kati & Co
Maailma kõige suurem tänu korraldajatele!!! Sellised inimesed kes sellise ennastsalgava entusiasmiga selliseid üritusi korraldavad on KULDA väärt - jätkugu teil teotahet ja positiivset meelt veel paljudeks aastateks - meie oleme teiega igal juhul!!! Kas tõesti juba nädal möödas?! Tunne on veel küll selline eilane.Üritus oli mega ja täpselt nagu meile tehtud - lõputu DM + muu hea muusika - värske õhk - öö ja siis jälle päev ja siis jälle öö - ikka DM - ja veel suures plaanis - üle mõistuse - kas tõesti eestis - kas tõesti saaremaal??! Sellist emotsionaalset fiilingut on võimatu kirjeldada - lihtsalt südamest hea olla!!! Kui Craig kirjutab, et kaks päeva möödusid nagu üks, siis meil on selline tunne nagu oleks kogu üritus paari kiire tunniga ümber saanud - kuigi isegi magada ei raatsinud ja tantsupõrandal esimesed ja viimased olime. No aga iga hea asi saab kord otsa ja kõige parem ongi alati see et natuke jääb puudu, siis on mida jälle südamest oodata. Sõbralikud soovitused:1. Avamine - teretulemast - rahva toimuvaga kurssi viimine - peaks kindlasti alati olema - vahet ei ole kas on pime või miss kell on! Eriti pean silmas uusi tulijaid kellel infot veel üsna vähe!2. Mingisugune inimesi omavahel tutvustav vestlus - mäng vms - stiilis mikrofon käest kätte nimi - miks DM & EDMFK jne. Annaks kindlasti kambavaimule ja suhtlemisjulgusele kõvasti juurde. Üks ja kindel huvi ja maitse on meil ju kõigil sama - DM - kas ei ole mitte SUUR asi sellise inimhulga kohta?! 3. Mingisugunegi ajakava - ei pea olema punktuaalne, aga teaks natukenegi arvestada - millal midagi toimub - osadest asjadest võis alles Craigi kirjast lugeda.4. Vanad olijad ärge kartke uusi tulijaid - midagi me teilt ära ju ei võta, tahaksime ainult juurde anda - mida rohkem meid on seda tugevamad me ju oleme!Ilusat suve jätku kõigile!!!Kati & Diana & Co02-08-2002, kommenteeris: (raig
Kati & Co-le: panite kümnesse jälle ;) Ja teinekord olge julgemad ja otsekohesemad kõike kirja panema... really!! thanx09-08-2002, kommenteeris: Kersti & Kristel
Mis siin ikka oskame öelda. Tuleb nõustuda eelnevate kirjutajatega. Üritus oli vägev. Õhkkond oli väga sõbralik. On vähe selliseid üritusi, kus kuuleb mitu päeva järjest niivõrd head muusikavalikut (meil on ikka suurepärased DJ-d:)). One Night in Paris andis võimsa fiilingu, sellele aitas kaasa kindlasti suur ekraan ja üleüldine rahva meeleolu. Kokkuvõtteks võib öelda, et oleme jummala rahul. Ootame pikisilmi juba järgmist aastat.Midagi soovitada kohe ei oskagi. Ühineksime jällegi sellega, et esimesel päeval võiks ka midagi toimuda.Tänud korraldajatele, et Teil edaspidigi jätkuks ikka sellist entusiasmi!:)09-08-2002, kommenteeris: (raig
Siiski on lisada - meil on ka suurepärased pidutsejad ja, mis seal salata - suurepärane fotograaf! :)21-08-2002, kommenteeris: (raig
Ja siit võite lugeda, kuidas vene fännile kogu asi meeldis... ;) http://www.dmfan.ru/center.html26-08-2002, kommenteeris: Siim
Pean ausalt tunnistama, et mulle selle aasta üritus ei meeldinud. Ei meeldinud selle pärast, et ma ei paraku ei jõudnudki devoteekade aastaüritusele. Olen oma elus läbi elanud 2 tõsist shokki: esimene oli see, kui ma sündides silmipimestavat ilmavalgust nägin ja teine see, et mul ei õnnestunud käia selle aasta Saaremaa üritusel. Mõni kindlasti teab miks. Kuulsin siin Craigi & Mareki kaudu ja ka neti kommentaare lugedes, et oli järjekordselt üli vinge üritus ja ma ei kahtle selles hetkekski. Jääb vaid üle tunda eestlasele omast kadedust. Ka minu poolne sügav kummardus korraldus teamile, eesotsas Marekiga.Igatahes järgmine aasta seisan esimesena ürituspaigas, telk ühes- ja plaadikohver teises käes.See You!31-08-2004, arvamust avaldas:
1997 - 2021 © Eesti Depeche Mode fännklubi