EDMFK

EDMFK üritused


Nodisco CEMB
15-17. august 1997
Kuressaare, OF klubi
DISCO? NODISCO!

Augusti lõpp on 1993.a. suvest alates paljudele meist tähendanud peale suve lõppemise kurva melanhoolia ka teatud ootusärevust seoses suvise depechistide kokkutulekuga Saaremaal. Erandiks ei olnud ka august 1997. Tõepoolest, just nii kaua on kestnud traditsioon tulla kokku just Saaremaale ja enamasti ikka Kuressare linna endisesse OF klubisse. Sel aastal, esmakordselt külalise pilguga vaadatuna, tundus Nodisco 7 igati kordaläinuna. Kui fännklubi ise on saamas viieseks, siis kindlasti tuleb märkida ka seda, et Kuressaares on kokkutulekuid peetud enim kordi kui kuskil mujal Eestis, v.a. loomulikult klubi sünnilinn Paide. Märkida tuleks ka seda, et Saaremaal sai alguse kokkutulekutele Nodisco nime andmise komme. Seekordne koosviibimine oli eriline sellepoolest, et kohalolnute hulgas oli palju uusi inimesi, ja peab ütlema, et antud juhul polnud tegemist mingite asja sisu mittehoomavate juhuslike läbikäijatega vaid tõsiste muusikahuvilistega, kes erinevatel põhjustel seni klubiga ühendusse ei olnud astunud. Vestlesin isiklikult mitmega neist ja juba siis oli selge, et klubi on juurde võitnud mitu eeskujulikku DM-aatiliste teadmistega fänni ja muidu lahedat inimest.

Asi, mida aga eriti esile tooma peaks, oli temaatiline viktoriin, millest enamus tol hetkel, teise päeva pärastlõunal, enam-vähemgi vormis olevatest fännidest, usinalt osa võttis. Midagi taolist olen näinud 1993.a. Leedus, Vilniuses, Martini sünnipäevaks korraldatud koosviibimisel. Tol ajal tundus, et meil, eestlastel on selleni veel pikk tee minna... Nüüd oleme valmis. Asja sisu oli see, et Craig, meie suur juht (:) - Craig), esitas esimese küsimuse (ise võistlusest arusaadavatel põhjustel osa võtmata) ja seejärel hakkasid ümber suure massiivse laua istuvad fännid vastama. Eelkõneleja vastusega hakkamasaanu sai ise kõrvalistuja teadmised proovile panna. Küsimused varieerusid DM'i esimestel kontserditel esitatud ametlikult ilmumata lauludest kuni bändi liikmete imago lahtiseletamiseni. Loomulikult oli kõigile küsimustele objektiivselt ühest õiget vastust raske anda ja rohkem kui kord läks asi üpris emotsioonaalseks. Siin astus mängu vahekohtunik, kõiketeadja Craig . Autoriteetse mängujuhi otsust ei vaidlustanud keegi. Valesti vastanu või vastuse võlgujäänu pidi mängust välja astuma ja nii see võitja lõpuks selguski. Kaotuskibedust tundmata oli heameelt võitja üle, kelleks oli kogu asja krooniks üks nö. "uustulnuk"- Denes Kattago Tallinnast. Oli sümboolne, et ühe (kui mitte kõige) noorema võistlejana osutusid just tema teadmised parimaiks ja klubi poolt võistluse auhinnaks välja pandud "A Question of Time'i" maxi-singel mängib nüüd tema grammofonil. Loodan siiralt, et viktoriini traditsioon jätkub ka edaspidi.

Nodisco 7 suurimaks plussiks loeksingi mitme uue mõttekaaslase liitumist meie peatselt viieseks saava klubiga. Muusika oli nagu ikka hea, kuna seekordki oli erinevaid plaadikeerutajaid, igaühel jälle omast vaatenurgast ettemängitud lugude valik. Loomulikult oli oma koht peale DM'i ka vanematel ja päris uutel futu, synthe, EBM stiilide esindajatel. Üritusest tehti massiliselt pilte, paljut ka filmiti, mis on allakirjutanu meelest eriti tänuväärne tegevus, kindlasti nõustuvad sellega ka ülejäänud ülesvõetut vaadanud klubiliikmed.

Loomulikult võiks veel pikalt rääkida sellest, mida koheletulnud seekord kahe õhtu vahele jäänud päeval ette võtsid, kuid väljasõitudest randa, seal toimunud fotosessioonist, linnarahva šokeerimisest selle parimas mõttes ja paljust muust, saab ikkagi adekvaatseima pildi vaid ise kohalkäinu... Mis muud kui long live to DM ja nägemiseni järgmistel kordadel Saaremaal ning mujalgi!

Indrek Väli
1997 - 2021 © Eesti Depeche Mode fännklubi