EDMFK

Õhtuleht 04.09.1998


Õhulend majakatuselt

"Kontsert oli väga hea," ütles 25aastane Eero. Järgnenud öö tema jaoks aga nii hea polnud. Tallinna jõudes kukkus noormees alla viiekorruselise maja katuselt.

"Öösel Tallinna jõudes pidime minema ühe sõbra juurde," rääkis Eero eile juba haiglavoodis lamades. "Sõber oli meiega kaasas, aga üks tuttav oli juba tema juures ja magas. Teda üles ajada meil ei õnnestunud. Võtmed olid korteris sees."

Kukkusin kaks korda vastu rõdusid

Et korter oli viiekorruselise maja V korrusel, tekkis noormeestel hullumeelne mõte ronida katuselt rõdule ja sealt edasi tuppa. "Leppisime kokku, et sõber ootab korteri ukse taga ja mina teen sisse jõudes talle ukse lahti," seletas Eero.

Edasist tal eriti hästi meenutada ei õnnestu.

"Tean, et rippusin trossi otsas. Siis vist libisesin. Lasin käed lahti. Mäletan veel, et kukkusin kaks korda vastu rõdusid. Siis ärkasin hommikul siin," rääkis ta Mustamäe haigla palatis. "Aga sõber ütles, et ma olin pärast veel rääkinud. Küllap ma olin ðokis, et ei mäleta."

Haiglast kontserdile ja jälle haiglasse

Eerole oli Depeche Mode´i kontsert üks selle suve helgemaid hetki. "Mul on psoriaas ja ma olen peaaegu terve suve haiglas olnud," kurtis ta ning nentis, et sellepärast pole tal praegu ka alalist töökohta. Elab koos emaga Lasnamäel.

"Ema oli muidugi väga ehmatanud," muretses Eero. "Kui hommikul tuli, siis nuttis." Eile oli teda vaatamas käinud ka sõbratar.

Arstid arvavad, et õnnetus oli väga õnnelik. Eerol pole murdunud ühtki luud. "On vaid põrutused ja muljumised. Kannatanu enda sõnul on kõige hullem verevalum neerus. "Mulle öeldi, et käia ei tohi ma tükk aega," rääkis ta. "Muidu võib neer katki minna."

Praegu ei saa ta end veel valu pärast voodiski pöörata. "Olen kogu aeg ühes asendis," ütles Eero vaikselt, valujäljed näol.

Kauaks ta haiglasse peab jääma, õhulennu sooritanu ise ei teadnud. Igaks juhuks küsis ta tilgutit ära võtma tulnud õe käest luba oma üksikpalatisse teler tuua.

Mari KLEIN

1997 - 2020 © Eesti Depeche Mode fännklubi