EDMFK

Õhtuleht 07.08.1998


Eestisse tuleb naiste Prodigy

Depeche Mode'i soojendab Londoni teknotrio Purity, ütles Vahur Kase agentuurist Gamma, kes korraldab 2. septembril Tartu laululaval kontserti.

Läinud aastal loodud tüdrukutetriot peetakse Prodigy nooremaks õeks. Muusikastiil on lähedane elektronpungile, jungle'i ja drum'n'bassi sugemetega.

"Enamik naistebände on ühesugused," arvavad Purity liikmed Florence Briggs ja Jill Stark, kõneldes, miks nad just elektronpungi valisid. "Paljusid üllatab nüüd, et ka naised on võimelised sellist muusikat tegema. Pole vahet, kas oled mees või naine, pingeid tekitavad ikka ühed ja samad asjad."

Jill Stark (vokaal) ja Icy Lazare tegutsevad koos juba 1994. aastast. Florence Briggs (sämpler ja klahvpillid) liitus nendega 1997, kui Purity sündis.

Tänavu on Purity üllitanud oma kaks esimest singlit, mis said päris häid arvustusi. Inglise muusikalehe "Melody Maker" sõnul on Purity muusika Prodigy kõrval teiseks selliseks, millega teismelised vanematele oma suhtumist näitavad. Keerates agressiivse muusika põhja ja sulgedes toaukse.

Mari KLEIN

1997 - 2020 © Eesti Depeche Mode fännklubi