EDMFK

Õhtuleht 08.07.1998


Depeche Mode äratab Taaralinna

"Depeche Mode lihtsalt on kõige parem bänd," ütleb fännklubi president Graig Tislar 17 aastat tegutsenud bändi kohta, kes avab sügisel teisel koolipäeval Tartus esinedes oma Euroopa-turnee. Turnee kontserdid toimuvad samal ajal ansambli uue kogumiku "The Singles 1986-98" müügiletulekuga.

"Nüüd on asi kindel, me ei tahtnud õhupalli varem õhku lasta," ütles kontserti korraldava agentuuri Gamma juhatuse esimees Vahur Kase. Varasemate plaanide kohaselt pidi ju ringreis algama Helsingist. Kuid turneed otsustati varem alustada ja nii toimuvad kontserdid ka Tartus, Riias, Peterburis ning Moskvas.

Piletid täna müüki

2. septembril kell kaheksa õhtul algava kontserdi 390-kroonised piletid paisatakse täna pärastlõunal müüki. Neid saab hankida Alexela tanklatest, Tallinna plaadipoest Kosmos Control ja Tartu laululava kassast. Korraldajad arvasid, et augustist tõuseb pileti hind 450 kroonini. Pileteid müüakse 14 000 ja neile lisa ei trükita, sest Tartu laululava ei ole kummist.

"Arvestades, millise menuga on bändi kontserdid mitmel pool välja müüdud, usun, et Tartusse on oodata ka hulgaliselt fänne naaberriikidest," usub Kase.

Fännid aitavad kaasa

Bändi Eesti fännklubi president Graig räägib, et klubis on praegu üle neljakümne aktiivse liikme. Muidugi on ka hulk registreerimata inimesi, kes klubi üritustel käivad.

"Meil on kavas pärast Tartu kontserti teha üks rahvaparty, kus saab end pärast kontserti välja elada. Juuli lõpus või augusti alguses teeme Tallinnas ühe reklaamiürituse ja 21.-23. augustini on meie laager Saaremaal, kuhu on ka kõik oodatud."

Klubi aitab ka plakateid välja panna ja pileteid levitada.

5 aasta eest 2 miljonit

Depeche Mode´i viis aastat tagasi toimunud turnee kontsertidel käis üle kahe miljoni inimese. Kaua tegutsenud bändi viimane album "Ultra" ilmus eelmisel aastal ja jõudis kohe maailma edetabelite tippu. Bändi albumeid on kokku müüdud üle 40 miljoni.

Gamma esindaja Aivar Riisalu nentis, et Tartu kontserdi korraldamine on agentuuri esiklaps. "Meie mõte on teha vähe asju, aga hästi," kõlas lootusrikas lause, et kontsert õnnestub hästi.

Tõnu SEERO
1997 - 2020 © Eesti Depeche Mode fännklubi