EDMFK

Õhtuleht 13.08.1998


Johanna sõidutab kontserdile

"Mulle helistas kontserdile tulija ja küsis, et kuidas öösel Tartust tagasi saab," ütles promootor Vahur Kase "Õhtulehele". "Küsimus oli õige. Sellest tekkiski erirongi mõte."

Kuna ansambli kontsert lõpeb alles pärast südaööd, siis on praegu pileti ostnud tallinlastel tõsine mure: kuidas koju pääseda. "Kuna paljud peavad järgmisel hommikul ka tööle minema, siis tuleb meil publiku eest hoolitseda," ütles Vahur Kase, kelle sõnul möödusid läbirääkimised Edelaraudteega kergelt ja valutult.

"Erirongi kogemus on meil RAMi Eesti tuurist tagataskus ning seega otsustasime sarnast projekti ka rockkontserdi raames proovida," ütles Edelaraudtee reklaamijuht Ege Raudsepp. "Eks me alguses kahtlesime ka, kuid otsus rong anda tuli siiski kergelt."

Publikut hakkab vedama rong nimega Johanna. Üsna tavaline diiselrong. Edelaraudtee ja Balti Laevaremonditehase koostöö tulemusena on aga sisemus tundmatuseni muutunud. Vagunites on endiste "pargipinkide" asemel mugavad toolid ning keset rongi baarivagun. Seni on rongi saanud näha Tallinn-Tartu-Valga liinil. Kontserdile sõidul muutub aga nii rongi välimus kui õhkkond.

Rongi kujunduse eest hoolitseb Depeche Mode'i fännklubi. Oodata on suuri plakateid rongi ette ja külgedele ning muid kaunistusi, mis ohutuseeskirjadega vastuolus ei ole.

Piletita rongi ei pääse. On kontrolörid ja turvamehed, kes reisijatel pilgu peal hoiavad. Rongis mängib Depeche'i muusika ning baarivagunis jooksevad videod. Sõidu ajal teeb rongi meeleolust ülekandeid ka R2.

Spetsiaalse kujundusega sõidupiletid ilmuvad pea müüki ning hind on 170 krooni. Rong väljub 2. septembril 14.25 ning Tartust 3. septembril 1.30. öösel. Hoolimata sellest, et musarong kusagil ei peatu, kestab reis üle kolme tunni. "Erirongi graafikusse sobitada on päris raske," ütles Ege Raudsepp. "Seepärast peab ta vahepeal kakskümmend minutit seisma, et teist rongi mööda lasta, aga ma loodan, et rahval igav ei hakka."

Argo KASELA

1997 - 2020 © Eesti Depeche Mode fännklubi