EDMFK

Õhtuleht 15.07.1998


Depeche Mode teeb ajalugu

Inglise menuansambel Depeche Mode lendab oma lennukiga Londonist otse Tartusse ja maandub Ülenurme lennuväljal. Väljaspool Tallinna toimuva kontserdi puhul on see pretsedent.

Esialgu oli korraldajatel plaanis ansambel Riiast Tartusse bussiga sõidutada. Eile aga leiti võimalused Depeche Mode'i lennuki maandamiseks Tartus. Ülenurme lennuväljal tõusevad ja maanduvad praegu ainult sportlennukid.

Kontserdi promootori Vahur Kase sõnul on nad Tartu lennuvälja tehnilised parameetrid Londonisse ära saatnud ning sealt poolt pole ühtegi vastuväidet tulnud. "Seega võib enam-vähem kindel olla, et bänd on valmis Tartus maanduma," ütles Kase.

Lennuk ei kuulu ansamblile, see renditi vaid kontserttuuri tarbeks. Pardale mahub 15 inimest. Selle maandumise ajaks tuuakse Ülenurme lennujaama spetsiaalselt kohale nii toll kui ka piirivalve. Samuti pikendati lennujaama töötajate tööaega, kuna kontsert toimub hilisõhtul.

Eestis öömaja ei saa

Ansambel maandub, on Tartus laval täpselt tund ja 45 minutit ning lendab siis kohe edasi Riiga. Põhjus on labane - ansambli liikmete kindel soov on elada ainult viietärnihotellides. Ja et Eestis seda võimalust pole, siis ööbivadki nad Riias Radissoni hotellis.

Tehniline ja korraldav personal reisib eraldi ning elab Tartu Taru hotellis.

Transpordiks nõudsid bändi liikmed konditsioneeriga limusiini. Kuna sinna aga 15 inimest korraga ei mahu, siis leppisid nad lõpuks bussiga, mis on puhas ja mugav.

Tartu näitab Euroopale teed

Tartul on võimalus sattuda Euroopa muusikamaailma luubi alla. Üle kolme aasta on see Depeche Mode esimene kontsert ning Tartusse on oodata hulgaliselt pressi- ja muusikategelasi kogu Euroopast.

Vahur Kase juhtis tähelepanu sellele, et ansambel pole siiani eales naturaaltrumme kasutanud. Tartus tuuakse need aga esmakordselt lavale.

Lava on eestimaine. Täpselt sama, millel toimuvad ka vabaõhuetendused Borgy ja Bess. Heli ja valgustehnika, samuti ka köögi toob aga Inglismaalt kaasa ansambli tehniline personal.

Argo KASELA

1997 - 2020 © Eesti Depeche Mode fännklubi