Nodisco 8 - The Great Outdoors

EDMFK ÜRITUSED


21.-23.08.1998

Nodisco 8 - The Great Outdoors
OF klubi, Kuressaare
21.-23. august pidutsesid Depeche Mode'i fännid juba viiendat korda igasuvisel kokkutulekul Kuressaares. Vanas heas OF klubis toimus sündmus neljandat korda. Klubi on aastatega vahetanud omanikke ja teinud läbi laastavaid muutusi, kuid NODISCO'd on seni õnnestunud ilma suuremate viperusteta ära pidada. Kõige piinarikkam on vast iga aasta OF'i ukselävel seista ja mõelda:"Construction time again". Kuid paari päevaga õnnestub koht alati peokõlbulikuks muuta. Nii ka seekord.

Reedel, kui viimane tolm pühitud, prozhektorid laes ja juhtmed veetud, hakkas ka rahvas saabuma (esimesed fännid saabusid kohale juba neljapäeval, et ennast Saare eluga aegsasti kurssi viia). Üsna vara olid kohal ka kaks Läti fänn-klubi esindajat. Paar autotäit lätlasi saabus veel juurde peale keskööd.

Esimene päev on Saaremaal juba traditsiooniliselt kujunenud sisseelamiseks. Kuulatakse muusikat, tantsitakse, kohtutakse vanade tuttavatega ja leitakse uusi. Ka seekord ei olnud tegu mingi erandiga. Bändidest kõlasid Depeche, Front, Nitzer, And One, Camouflage jne. Söödi kringlit (selle oli klubi liige Helen oma läheneva sünnipäeva puhul ühes võtnud), võeti napsu ja pidutseti hommikul kella seitsmeni. Siis oli aeg vaikuse nautimiseks.

Peale mõnetunnist magamist, kui jalad jälle alla saadi, koguneti OF-i ette päikesepaistesse. Toredaks piknikupaigaks kujunes sealsamas parkimisplatsil seisev kastauto. Luugid võeti maha ja kast veeti laudu ning toole täis. Grilliti vorsti ja need, kes eelneval ööl olid rihma maha lasknud, püüdsid end jälle tasakaalu viia.

Siis oli aeg teha grupipilti. Dekoratsiooniks jällegi sama kastauto. Pildid tehtud, sai peale pikka kaalumist vastu võetud otsus, et maha tuleb pidada ka jalgpallilahing Eesti ning Läti fännide vahel. Rahvas pakiti autodesse ja - staadionile. Mängiti viis viie vastu. Muru oli libe ja mängijad rohkem pikali kui püsti (eriti hiilgas horisontaalis olemisega üks EDMFK liige-jäägu nimed siinkohal nimetamata). Kui seis oli 2:2, hakkas tugevasti sadama ning üksmeelne otsus oli kohtumine sõbraliku viigiga lõpetada.

Õhtul kella seitsme paiku koguneti jälle OF-i ruumidesse ja valmistuti karaokeks (või siis GOREokeks). Et karaoke üldse teoks sai, tuleb tuhat tänusõna öelda Indrek Rammusale, kelle käe läbi oli ette valmistatud üle kümne Depeche Mode'i loo, millest vast kõige kaasahaaravamaks kujunes USELESS'i dance mix. Seda oli võimalus öö jooksul veel mitu korda kuulata ja kaasa laulda.

Laulud lauldud, oli kätte jõudnud pidulik hetk. Kõigepealt Gamma Agentuuri (Depeche Mode'i kontserdi korraldaja) poolt 3,5 kilone sefiiritort EDMFK-le (selline suur ja roosa). Siis tänati inimesi, kes olid atiivselt osa võtnud reklaamplakatite kleepimisest. Meeneks 12" singlid. Ning kõige tipuks toimus kauaoodatud liikmekaartide kättejagamine. Neid oli oodatud juba oi-oi kui kaua ja paljud olid võibolla juba lootuse kaotanud. Nüüd on kaardid igal juhul valmis ja pidulikult üle antud. Mis eeliseid liikmekaardi omamine annab, vaata järgi siit.

Veel oli tegemata ka viktoriin. Kõik, kes tahtsid osa võtta, kogunesid laua ümber ja valmistusid vastama Depeche Mode'i puudutavatele küsimustele. Viktoriin 7 osavõtjaga seisnes selles, et küsiti ringiratast üksteiselt küsimusi. Kes vastust ei teadnud, langes välja. Võitjaks tuli seekord Indrek Väli (eelmise aasta teise koha omanik), kes sai auhinnaks Everything Counts'i 12" singli.

Peale viktoriini lõppu veel natuke GOREoket ja edasi juba tantsumuusikat plaatidelt. Teine päev, nage alati, kuulus ainult Depeche Mode'i loomingule. Tõsi küll, hommiku poole said sõna ka teised artistid. Oli võimalus kuulata ka seni ilmumata lugusid Depeche Mode'i peatselt ilmuvalt singlilt : Headstar, Surrender, Only When I Lose Myself'i mix. Loomulikult ei jäänud tegemata puntratants Everything Counts'i saatel. Peab mainima, et oli teine üks meeldejäävamaid. Ja nii pidu hommikuni.

Laiali hakati minema pühapäeva hommikul. Kes varem, kes hiljem - sõltuvalt transpordist ja tervisest. Väljas tibutas vihma.

Kokkuvõtteks võib öelda, et asi toimis ja loodetavasti toimub ka edaspidi. Kahe päeva jooksul käis ürituselt läbi umbes 70 inimest. Kahjuks jäid tiheda töögraafiku tõttu tulemata külalised Soomest ja Rootsist. Ära jäi ka klubi ajakiri DEVOTEE, mida trükitehnilistel põhjustel ei saadud õigeks ajaks valmis. DEVOTEE aga ei jää sugugi ilmumata. Valmis peaks ta saama kas vahetult enne või peale Depeche Mode'i kontserti Tartus. Nii et tasub silmad-kõrvad lahti hoida. DEVOTEE asemel aga oli kõigil kohalviibinutel võimalus 100 krooni eest osta EDMFK T-särki. Samuti said kõik tahtjad soetada endale Depeche'i Tartu kontserdi pileti 390 krooni eest.

Lõppsõna: keep moding! Kohtumiseni tulevastel EDMFK üritustel!

PS! Nodisco 8 oli pressiteatena ära toodud ka Eesti ajakirjandusväljaannetes. Käepärast on võtta SLÕhtuleht (21/08).


Pildid ürituselt


Järgmine üritus

Dave Gahani 62. sünnipäev

10.05.2024

Dave Gahani 62. sünnipäev

DM Baar

Foorum

Üritus Facebookis1997 - 2024 © Eesti Depeche Mode fännklubi
1997 - 2024 © Eesti Depeche Mode fännklubi
EDMFK