EDMFK

28.12.1997

Paide Vallitornis 26.12 toimunud Devoteekate Jõulupidu möödus nii nagu Jõuludele kohane. Mingit tohutut märulit ei olnud. Arusaadavatel põhjustel ei tulnud kokku nii palju rahvast nagu seda on tavaks teistel EDMFK üritustel. Eks toidulauad kodudes panid omad põntsud. Aga sellegipoolest oli tore vahetult enne aasta lõppu paljude tuttavatega DM'i kuulata. Kuid ka Craigil on õigus:... Hirmus keeruline on siin leida mõnd omaette nurgakest, kus saaks omaette jõmiseda, ajada törts klubijuttu ja loomulikult nautida seejuures DM'i... :)

25.11.1997

21.11, Tallinn, Lai tn.13, EDMFK, 5 aastat, Birthday Party!
Rahvas räägib:

... Nii nagu Saaremaa üritusel, olid kohal väliskülalised Lätist, seekordki 2. See on üritustele juba suur kompliment ja eriti veel kui öelda, et mitte ainult nemad kaks pole ainsad huvilised vaid küsijaid-tulijaid oleks veelgi ...

... nagu juba mitu korda öeldud oli ta siiski hea pidu, üllatav oli ka see, et nägin seal suhteliselt palju tuttavaid inimesi, kelle muusikalise eelistuse kohta mul polnud aimugi ...

... "Personal Jesus", "Enjoy The Silence" ja "Everything Counts" köitsid absoluutselt kõiki ...

   Pikema artikli avaldas toimunu kohta ka "Õhtuleht" (24.11.1997). Kel tahtmist, vaadaku järele. Mainimist tasuks ka veel see, et sündmuse käigus kirjutati alla EDMFK ja kaupluse Kosmos Control vahelisele lepingule, mis annab klubi liikme tele teatuid soodustusi nimetatud poest plaatide ostmisel.

24.08.1997

15-16.08 toimus Saaremaal juba traditsiooniks saanud iga-aastane Depeche Mode'i fännide kokkutulek-laager,mis sedakorda nime all Nodisco CEMB. Kokkuvõtte toimunust on kirja pannud Indrek Väli.

15.07.1997

Devotee-kogumik e. Devotee nr.6 lõplik valmimine. (planeeritud tegelikult valmis jõuda Von Krahli ürituseks, kuid see kukkus haledalt läbi kuna üritusega samal päeval toimuma pidanud ajakirja paljundus jäi ära sel tobedal põhjusel, et pa ljundaja ei tulnud kokkulepitud ajaks kohale.)
NB! Ajakiri ka müügil kaupluses Kosmos Control.

30.06.1997

29.06 peeti Tallinnas Von Krahli teatri baaris maha vägev pidu nime all "Depeche Mode Club"

04.06.1997

Eesti Ekspressis (30.05.1997) avaldati igati positiivne retsensioon EDMFK ajakirja DEVOTEE kohta, mille siin ka avaldame.

Devotee5

Eesti fanzine'ide turg avaneb - Devotee

Arvestatavasse Eesti meediasse fanzine'i-taolised väljaanded veel ei mahu. Eesti Depeche Mode'i fännklubi poolt välja antav Devotee on niisiis siinsetes mastaapides haruldus. Sel kevadel neljanda (?) numbrina jõudnud fanzine'i idee ja ülesehitus ni ng ka tehniline tase on analoogsed välismaistega. Just selline layout ja põhiliselt konkreetsele sihtgrupile orienteeritud sisu mahukus muudab Devotee ihaldusobjektiks. Loomulikult on väljaandel ka oma praktiline boonus. Kasutatud materjali arvukus ja sisutihedus (millele annab oma osa ka tõlkematerjal) on kindlasti Depeche Mode'ist ning ka industriaalmuusikast ja vanemast futust (selles numbris n Frontline assembly, Recoil ja Ultravox) lugupidajale möödapääsmatuks ostuks. Huvitava siseringkonna ülevaatena on DM Fanclubi uudised ja ülevaade, mis kahjuks jääb kohati liialt sisepiiriinfo keskseks.

30.05.1997

17. mail ilmus ajalehes "Järva Teataja" intervjuu Eesti Depeche Mode'i fänn-klubi presidendi Craig Tislar'iga!

14.05.1997

9. mail külastas Eesti Depeche Mode'i fänn-klubi president Craig Tislar Moskvat, võttes osa sealsetest Dave'i sünnipäevapidustustest! Oma elamused pani ta ka kirja ning siin on võimalus kõigil nendest osa saada!

14.04.1997

ULTRA Its No Good

...
this is more than a party
...

NODISCO 6


DODISCO 6! See oli 12.04.1997 toimunud üritus Paide Vallitornis, mis nüüdseks on juba ajalugu, aga ikka veel paneb ihu värisema. Tegemist oli Eesti Depeche Mode'i fänn-klubi poolt korraldatud peoga, millega presenteeriti DM'i tuliuut, siis ametlikult veel ilmumata, kauamängivat ULTRA. Samuti käis sinna juurde ka 31. märtsil ilmunud singli It's No Good lähem tutvustus.

Välja reklaamitud peo algus (kell 21.00) venis, nagu seda on kombeks vist ligi 90% üritustel maailmas. Veenvaks põhjuseks võib tuua ainult peo muusikaliste vahenditega seotud isikute hilinemise, mis oli tingitud viperustest transpordiga. Nii kaua kui need tüübid Tallinnas Liivalaia tänaval tühja akut silmitsesid ja autot käima saada üritasid, said Vallitorni saabunud dm'i fännid tutvuda sealse kohviku menüüga ja ennast peo meeleollu viia. Kell hakkas saama kümme kui inimesed paluti üles 6. korrusel asuvale tantsuplatsile. Oli ka aeg. Avalöögi andis It's No Good, mis fännid ka tantsima kutsus. Siis klubi presidendilt väike sissejuhatav kõne ja edasi toimus ULTRA ettemängimine. Samal ajal sai rahvas osta-vahetada igasugust nänni ja loomu likult soetada endale rekordkiirusel valminud klubi uus ajakiri DEVOTEE, seekord juba numbriga 5. Selle eest muidugi eriline tänu klubi presidendile ja eestvedajale Craigile, kes endast kõikeandvalt ajakirja ürituse ajaks valmis sai. Reegliga "kes ees, se e mees" said paar inimest uue ULTRA omanikeks. Kahjuks mitte tasuta. (Olgu siinkohal mainitud, et suures osas oli siin abi Tallinna plaadipoest Shamrock, mis suutis plaadi Eestisse toimetada juba 11. aprilliks. Seoses sellega võis päev läbi kuulata poe s ka Depeche Mode'i muusikat.)

Pidu aga veeres oma rada. Kuni kella 2.00-ni võis kuulda ainult DeMaatilist muusikat. Siis hakkas sisse sulama ka industriaalsemaid helisid. Sõna said mitmed EBM-klassikud: Front 242, Nitzer Ebb, And One jne.

Väga kiiresti jõudis kätte hommik. Kell hakkas saama 6.00, rahvast oli jäänud kõvasti vähemaks ja väljas läks üha valgemaks. Kõik see aga ei vähendanud kohale jäänud fännide tantsukirge. Ohtralt kõlas vanu synth-pop lugusid. Poole kaheks a paiku, kui päike juba stroboskoobist üle käis, saabus ka peo lõpp (lõpulugu jällegi Marc Almondilt). Põhjus selles, et kella 8.00-ks tuli torni valdused omanikule puhtana tagastada. Ja koristamisrõõmu seal juba jätkus.

"Õhtul ei saa vedama, hommikul ei saa pidama", nii võiks selle ürituse kokku võtta. Eripäraks võiks lugeda seda, et tegemata jäi puntratants "Everything Counts'i" saatel, mis juba tavaks on saanud. Seda viga aga annab järgmine kord paran dada! Küsimus on, millal?!

10.02.1997

8. veebruaril toimus Paides Vallitornis Depeche Mode'i singli "Barrel of a Gun'i" presentatsioon. Korraldajaks EDMFK. Kohalviibijatel oli võimalik osta nii uut singlit kui ka klubi ajakirja DEVOTEE. Pidu käis hommikuni.

Videost oli võimalik näha eksklusiivset "Barrel of a Gun'i" salvestust Top of the Pops show'st.

Üht-teist salvestas ka kaamera.

1997 - 2021 © Eesti Depeche Mode fännklubi